ELİN GAVURU YAPIYOR - TÜRKLERİN ELİNDE ÖLÜYOR

VAR sistemi... Yani "Video Yardımcı Hakem"! Yıllardır konuşulan, en ciddi şekilde Rusya'daki Dünya Kupası'nda izlediğimiz bu sistem; taraflı-tarafsız büyük bir kesimden olumlu tepki aldı. Evet, oyunu yavaşlattı hatta soğuttu ama adalet konusunda yıldızlı 5 aldı. Aranan da bu değil miydi zaten?

Doğru, futbolseverler bunu arıyordu. Peki ya Türkiye'deki kokuşmuş futbol zihniyeti de bunu arıyor muydu acaba? Cevap çok net, hayır! Avrupa'da tıkır tıkır işleyen VAR, Türkiye'de takur tukur yoluna devam ediyor. Belkide bu takur tukurluk işleyiş, birilerinin işine geliyor.

Fazlaca örnek yazıp, metin israfı yapmaya gerek yok. En taze örnek Antalyaspor-Trabzonspor maçını yorumlayalım kafi... Burak'ın verilmeyen penaltısını yazmıyorum bile! Miyop, hipermetrop hatta tavuk karası olanlar bile penaltıyı gördü ama hakem göremedi! İyi güzel görmedi... Bu zamana kadar zaten "görmedi vermedi" diyorduk, şimdi VAR sistemi var! Ne diyeceğiz? "Gördüler ama vermediler"  mi diyelim? En iyisi VAR bozuldu diyelim de konu kapansın.

Burak'ın verilmeyen penaltı pozisyonundan daha vahim bir olay yaşandı bu maçta. O da ilk yarıda hatalı ofsayt bayrağıyla Burak'ın kesilen pozisyonu. Hemde VAR kuralı "Ofsayt olsa bile bayrak kaldırma. Oyun aksın, sonra karar veririz." demişken!

Anlayacağınız işin özeti; elin gavuru bu sistemi yapıyor ama bizim Türklerin elinde ölüyor!

YORUM EKLE
YORUMLAR
True Legend
True Legend - 2 yıl Önce

Türkiyede futbolda şikeyi artik hakemlere yaptiriyorlar VAR sökmez türkiyede avrupa türk futboluna gülüyor seyretmeye bile değmez

Zeki ulusoy
Zeki ulusoy - 2 yıl Önce

bence tam tersi elin insanları yaptı bizim kafirler yüzüne gözüne bulaşdırdı mı yoksa mafyanın elindemiydide bırakdıkları yerden devam etmesi lazımdı da ondan adamlar varlık pozisyon bile bulamamışlar vah vah idiotlar