Emekli zam oranı belli oldu mu? Emekli zam oranı kaçta açıklanacak? Sorusunun cevabı sorgulanan konular arasında yer almaktadır.  

Emekli zam oranı belli oldu mu? Yaklaşık 17 milyon emekli ve memur Ocak ayında maaşına yapılacak zam oranını merak etmektedir. Aralık ayı enflasyon oranlarının belli olmasından sonra emekli zam miktarı da belli olacak. Peki, Emekli zam oranı belli oldu mu? Emekli zam oranı kaçta açıklanacak? 

Emekli zam oranı belli oldu mu? Emekli zam oranı kaçta açıklanacak? Aralık ayı enflasyon oranları ne zaman belli olacak? Sorusunun cevabı araştırılan konulardan yer almayı başardı. Milyonlarca emeklinin maaş zammı yarın belli olacak. Emekli maş zammı TÜİK tarafından açıklanacak olan enflasyon rakamlarından sonra belirlenecek. 2022 Memur zammı ve emekli zammı henüz belli olmadı. 2021 yılının Aralık ayından itibaren başlayan görüşmeler 2022 yılında da devam ediyor. SSK ve Bağ-Kur emeklileri tarafından 2022 emekli maaş zammı ne zaman belli olacak sorusunun cevabı araştırılmaktadır. 

Emekli zam oranı ne zaman açıklanacak?  

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşlarına gelecek zamla ilgili henüz net bir rakam belli olmadı. Bildiğiniz gibi SSK ve Bağ-Kur emekli maaşlarına gelen zammın belirlenmesi için 6 ay önemli. Ocak ayında açıklanacak enflasyon oranının belirlenmesiyle emekli zammı ve memur zammı belli olacak. 2022 emekli zam oranı henüz belli olmadı. 3 Ocak 2022 tarihinde gerçekleştirilecek enflasyon toplantısından sonra açıklanmasını bekliyoruz.