Gelecek Varlık'ın ilk 6 aydaki yatırımı 143,6 milyon TL oldu Gelecek Varlık'ın ilk 6 aydaki yatırımı 143,6 milyon TL oldu

Geçtiğimiz günlerde asgari ücrete gelen zamdan sonra diğer maaşlardaki zamlar araştırılmaya başlandı. Asgari ücretin 2022 yılının ikinci yarısında brüt 6471 TL, net 5500 TL olarak belirlenmesiyle beraber işsizlik ödeneğinden engelli maaşına kadar pek çok kalemde değişiklik yapılacağı biliniyordu. Peki, Engelli maaşı ne kadar oldu? Asgari ücrete gelen zamdan sonra engelli maaşı ne kadar oldu?

7 milyondan fazla çalışanı doğrudan etkileyen asgari ücrete zam gelmesinden sonra yasal mevzuattaki pek çok değişiklikte gündeme geldi. Birçok düzenlemede olan değişiklik hemen her vatandaşı yakından ilgilendirmektedir.

Engelli Maaşı Ne Kadar?

Asgari ücrete gelen zamdan sonra engelli aylıkları da değişti. Engel oranı %40 ile %69 oranında olan engellilere verilen engelli aylığı 1124 TL, %70 ve üzeri engellilik oranı olanlar için ise 1687 TL aylık verilmektedir. Engelli yakını aylığı da 1124 TL olarak belirlenmiştir.