ERSUN YANAL OUT, ŞAMPİYONLUK IN 

Gençlerbirliği maçı ile başlayalım. Trabzonspor ilk yarı ne kadar tutuk başlasa da 2.yarı Abdulkadir gibi genç yeteneğin oyuna girmesi ile gerek oyun hızı, gerek verdiği paslar, gerekse yaptığı dribblinglerle maçın yıldızı olduğunu daha 18 yaşında ortaya koymuş oldu. Zaten Olcay'ın attığı golden sonra gole değil de asiste sevinilmiş olması bunun en büyük göstergesidir.

 Tabii bu maçta Abdulkadir ne kadar konuşulacaksa aynı şekilde maçı galibiyete taşıyan ve Trabzonspor'da fazla yedek kalmayacak olan Rodallega'yı da konuşmamız gerekecektir.

 Tekrar sölüyorum Gençlerbirliği maçındaki başarı teknik direktörün değil, Yusuf VE Abdulkadir gibi genç yıldızlarındır...

Gelelim İstanbul Basakşehir maçına... Öncelikle Ersun Yanal' ın Mustafa Akbaş sevdasını hala çözebilmiş değilim. Durica'nın bırakın sakat hali, ölü hali bile Mustafa'ya 10 hatta 100 takar. Zaten maça böyle 1-0  hükmen başlamış olduk. Tabii Okay için mükemmel derecede bir kuşkum yok değildi. Fakat Okay mevkisinin dışında oynadığı halde hayatının maçını çıkardı.. Sosa gerek defansif gerek ofansif hamleleri ile bu takımın beyni olması için vazgeçilmez bir oyuncu.. Mas ve Pereira kanattaki ileri geri hamleleri çok iyi fakat orta yeteneklerini de bir nebze olsun artırmaları gerekir.. Burak ise attığı gollerle eskisi gibi takımı sırtlayacak gibi gözüküyor. 

Ersun Yanal... Fenerbahçe Göztepe ve Başakşehir maçlarında avuçlarımızın içinden kayıp giden o 5 puan için sana müteşekkirim. Yani puanlar ancak bu kadar kolay kaptırılabilirdi. Neyse Sağlık olsun(!)

Başakşehir maçında hala Bero müdahalesini çözebilmiş değilim. Maçla alakası ile olmayan bir hocayı tutun getirin, Bero hamlesini bırakın yapmayı o oyuncuyu yedek kulübesine bile oturtmaz.. Hoca Onazi ve Volkan Şen hamlesi çok iyi de, neden 85. dakikada? Totem mi yapıyorsun hala anlamış değilim. Neden 75-65 değil de 85 ? Kucka zaten tamamı ile yorulmuş adam beni çıkar diye yalvarıyor sana resmen!

Beşiktaş ve Galatasaray gibi takımların hocalarına bakıyorum, ciddi anlamda imrenmiyor değilim, oyunu okuma kapasitesi bir hayli yüksek.. Ama kendi takımımızın hocasına bakınca durumun hiç de öyle olmadığını görebiliyorum.. Biraz erken konuşuyor olabilirim fakat "Ersun hoca; kadroya yazık etmeden, içinde biraz Trabzonspor sevgisi kalmışsa bu takımı iyiligimiz için şu an bırak." 

Trabzonspor taraftarının sana mesajıdır bu...

Saygılarımla!

YORUM EKLE
YORUMLAR
BÜLENT KANCA
BÜLENT KANCA - 3 yıl Önce

AYNI FİKİRDEYİM

Hasan Demir
Hasan Demir - 3 yıl Önce

Taraftarın hepsinin fikirleri bukadarmı aynı olur. Hadi Ersun hocası mocası dengesiz. Peki bizim yönetimdemi dengesiz. Bu adam aynı hareketlerinden dolayı 2 kez kovulmadımı? 3 üncü kez alıyorlar bunu. Saha kenarında duruşu bile faut. Pısırık kediGibi

Hasan Demir
Hasan Demir - 3 yıl Önce

Biz bjk yenilgimizi aynı hatalarından dolayı aldık. Son hamlede aytaç her pası hatalı.Bero, ne yaptığını bilmez. Zeki Yavru, tam bir kalas. Mustafa Akbaş zaten öyle. Yahu bunları kurtarıcı olarak nasıl oyuna son dakikalarda sokar bir akıllı olan.

Abbas Erdoğmuş
Abbas Erdoğmuş - 3 yıl Önce

Ersun yanaldan hoca olmaz. Fener yalakasından bir şey olmaz. Yönetim tarafından uyarılmalıdır.

Hasan Demir
Hasan Demir - 3 yıl Önce

Geçen sezonun son maçında tarih yazacağız Kadı köyde, fenerin yenmeyeni dövüyorlar. Bu adam aptalca oyuncu hamleleriyle FB yi yenemedik. Bero gidiciydi, FB ye 1 gol attı diye kaldı başımıza. Yani bu Ersun illeti bir maçlık golüne bakıp BeroyuGöndrmdi

Hasan Demir
Hasan Demir - 3 yıl Önce

Bu ya aptallığından böyle yapıyor, yada beni kovsunda yönetim sözleştiğim parayla tatil sefası yapayım diyor. Bu adam tam bir ajan. Bu olduğu sürece çoook puanlar kaybederiz. Arka arkaya 5 maç alsada, sonrasında yenilmeyi versin,

olgaç
olgaç - 3 yıl Önce

evet mustafa akbaş'a kötü diyecek kadar futbol bilgin iyi :))) Ersun Yanal'dan iyi biliyorsun .. Senin zihniyetindeki insanlaryüzünden yıllarca yetenek diye muhammet demir, barış memiş ve yusuf erdoğan gibi futbolculara boşa zaman verilip para heba edildi

Hasan Demir
Hasan Demir @olgaç - 3 yıl Önce

Yusufuda bu hoca harcadı. Sen galiba ts maçlarına şaşı bakıyorsun. FB maçına endoye mi koyulur yoksa rodeegamı? Asıl bu TS sizin gibi düşünemeyenler sayesinde bu halde. Sezon sonu ilk dört başarıdır hocan sayesinde.

olgaç
olgaç - 3 yıl Önce

Oysa Ersun Yanal her zaman doğru transferlerle takım iskeleti oluşturmuştur .. Biraz araştırıp öyle eleştir tabi yaşın ersun yanalın denizli gençler ve ankaragüçündeki kadro mimarisini hatırlamaya yetmez ama en azından 2011 sezonunu hatırlarsın belki ;)