Doğal Yaşam Merkezi ilgi odağı oldu

Tepebaşı Belediyesi Doğal Yaşam Merkezi, çocuklara hayvan sevgisinin aşılanması amacıyla yürüttüğü çalışmalara devam ediyor.Barınağı ziyaret eden öğrenci ve vatandaşların yanı sıra gelen talepler doğrultusunda okullara ulaşarak...

Doğal Yaşam Merkezi ilgi odağı oldu

Tepebaşı Belediyesi Doğal Yaşam Merkezi, çocuklara hayvan sevgisinin aşılanması amacıyla yürüttüğü çalışmalara devam ediyor.

Barınağı ziyaret eden öğrenci ve vatandaşların yanı sıra gelen talepler doğrultusunda okullara ulaşarak da öğrencilere sokak hayvanları konusunda bilgilendirme çalışması gerçekleştiren Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, bilgilendirme ile birlikte hayvan sevgisini de aşılıyor.

Tepebaşı Belediyesi’nden alınan bilgilere göre, 2009 - 2017 yılları arasında barınakta ve okullarda verilen eğitimlere katılan toplam okul sayısı 265 olurken, ekiplerin okullarda düzenlediği eğitimlere katılan öğrenci sayısı ise toplam 20 bin 727 oldu. Söz konusu yıllar arasında Tepebaşı Belediyesi Doğal Yaşam Merkezi’ni ziyaret eden öğrenci sayısı da 9 yılda 45 bin 751’e ulaştı. Öğrenciler ile birlikte vatandaşların da uğrak noktası haline gelen merkez, toplam 111 bin 526 kişi tarafından ziyaret edildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER