Tepebaşı Belediyesi Cumhuriyet Koşusu düzenliyor

Tepebaşı Belediyesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Koşusu etkinliği düzenlenecek.

Tepebaşı Belediyesi Cumhuriyet Koşusu düzenliyor

Tepebaşı Belediyesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Koşusu etkinliği düzenlenecek.

Tepebaşı Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet’in 95. kuruluş yıl dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında “Halk Koşusu” gerçekleştirilecek.

Cumhuriyet Koşusu, 28 Ekim Pazar günü saat 14.30’da 2 ana kategoride düzenlenecek. İlk koşu elit (lisanslı) sporcuların katılımı ile saat 14.00’te Behiç Erkin Futbol Sahası’ndan başlayacak ve Tepebaşı Belediyesi hizmet binasına kadar koşulduktan sonra başlangıç noktasına dönülmesi ile sona erecek. 3 ayrı yaş grubunda koşulacak olan elit sporcuların yarışında; 13-15, 16-18 ve 19 yaş üzeri koşucular yarışacak. Elit sporcuların kayıtları, tepebasi.bel.tr internet adresinden ulaşılabilen link aracılığı ile online olarak yapılacak. Ayrıca her yaş grubunda kadınlar ve erkeklerde ilk 3 dereceyi elde eden sporcular ödüllendirilecek.

Cumhuriyet Koşusu kapsamında düzenlenen Halk Koşusu ise saat 14.30’da Tepebaşı Belediyesi önünden başlayacak ve Behiç Erkin Futbol Sahası’nda son bulacak. Koşuya katılmak isteyen vatandaşlar ön kayıt işlemlerini, Tepebaşı Belediyesi danışmasından, koşu günü ise saat 12.00’den itibaren başlangıç noktasından yaptırabilecek. Halk Koşusu etkinliğine her yaştan vatandaş katılabilecek ve koşu sonunda vatandaşlara katılım sertifikası takdim edilecek. Ayrıca koşuyu bitiren vatandaşlar, yapılacak çekiliş sonucunda çeşitli hediyeler kazanacak.

Etkinlik hakkında bilgi almak isteyen vatandaşların 0 (533) 391 89 59 numaralı telefondan yetkililere ulaşabilecekleri belirtildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER