FELAKETİN ADI KUCKA

Öncelikle uzun bir aradan sonra Süper Lig'e dönen Ankaragücü'nü oynadığı güzel futbolundan ötürü tebrik ediyorum..

Ankaragücü bu akşam sergilediği futbolla, lig'e yeni yükselmiş bir takım görüntüsü vermedi dersek hiçte abartmış olmayız diye düşünüyorum.

Kendi çapında, Trabzonspor'u oyunun büyük bir bölümünde alan ve adam markajını mükemmel derecede iyi yaparak, adeta Ünal Karaman'ın öğrencilerine, oyuna hükmetme şansı vermediler.
Ve bu Ankaragücü tabiri caizse bir çok oyuncusu bu sezon bir araya gelmiş bir takım olduğu düşünülürse, özellikle evinde çok canlar yakacağını donelerini verdi diyebilirbu akşam itibariyle..

EL-Kebir önderliğinde, emanet statlarında olsa da tam bir deplasman takımı olduklarını bir kere daha ıspatladılar..

Trabzonspor'a gelince, geçen hafta Sivasspor karşısında özellikle ilk yarıda, taraftarına muhteşem bir futbol şovu sunan o takımın yerinde bugün yeller esiyordu diyebiliriz..

Bireysel anlamda bir çok üst düzey teknik ayaklara sahip olan Trabzonspor, belki zeminin azizliğni bahane olarak görebilir, lakin yine de isminiz Trabzonspor ise böyle bahanelere sığınma hakkınız olamaz, olmamalıda..

Özellikle geçen seneler en çok  şikayet alan birinci bölgede arızanın giderilememiş olması, gelecek adına Trabzonspor adına kaygı vermeye devam edecek gibi görülmekte..
Zargo Tuare ve Mecit Hüseyni gibi ihtiyaca göre transfer edilen iki stoperin katılımına rağmen, Trabzonspor birinci bölgesinde rakiplerin pozisyonları halen yürekleri ağızlara getirmekte!
Mecit Hüseyni demişken, şu ana kadar ki oyun performansıyle Mustafa Akbaş'tan bir fazlalığını görmediğimi özellikle belirtmek isterim..
İnşallah ilerleyen haftalarda bizi yanıltır diye umut ediyorum..

Ünal Karaman'ın Sosa ve Hugo'yu belli bir ivmeye getirmesini takdirle karşılarken, Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür'den yeterince faydalanamamasını yadırgadık doğrusu..
Öyle ki, bu iki genç yetenek  özellikle bu sezon sanki takıma zorla monte edilmiş, sırıtan bir yapı içinde görülmekte..
Umarız ki Ünal hoca en kısa zamanda bu sorunu çözecektir..

Yeni transfer Anthony Nwakaame izlediğimiz kadarıyle faydalı olacak bir futbolcu intibahı verdi.
Hugo'ya attırdığı golün pası muhteşemdi...

Ve Juraj Kucka...
Oyuna girdi ve kötü oynarkende üç puan alabilme ihtimali yüksek Trabzonspor'u beraberliğe mahkum eden adam oldu...
Öyle ki adeta oyuna girdikten sonra sanki Trabzonspor'u içten çökerten, savruk ne yaptığını bilmez bir ruh halet-i ruhiye içindeydi..
Oysa hocası onu skoru tutmak, üç puanla Trabzon'a dönmek için taktik icabı oyuna almıştı..
Böyle sorumsuzluk onun gibi rüştünü ıspatlamış bir oyuncuya yakışmadı...
Kucka bu akşam Trabzonspor'un; Ankara'da bıraktığı iki puanın adeta felaket tellalı oldu!

Sonuç itibariyle; Olcay Şahan'ın gayreti, Sosa'nın her geçen hafta gerçek kimliğine yaklaşması Trabzonspor'un bu akşam en azından bireysel anlamda pozitif görüntüsüydü diyebiliriz...


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Turan. 2828
Turan. 2828 - 11 ay Önce

Asıl sizin yaptığınız yorum felaket... Kuckaya faul yapiliyor, adam ne yapsin. Kalkıp burada sayfa doldurmak için Kuckaya felaket diyorsunuz. Bu dili kullanarak yıllardır futbolculara psikolojik baskı yapıyorsunuz. Biraz da kendinize bakın ya!

Mehdi
Mehdi - 11 ay Önce

Mağlubiyeti Kucka ya bağlamanız ne alâka anlamadım ama neyse.

Muhammet özen
Muhammet özen - 11 ay Önce

Siz hangi maçı izlediniz hakem hemşerin mi yoksa alda git o alçağı mazluma birde sen vur lütfen birde gerçekleri yazın

gg
gg - 11 ay Önce

sosanın bir yere geldiği yok kendiniz kandırın 3.5m euroyu da kekler gibi ödeyin. hiçe yakın bir futbol oynayan sosa neden kollanıyor. uyanınnn kral çıplak. sosa bitti. bu yaştan sonra da avrupa da oynayamaz. okaın yerini sosa dolduracak sanan zavallılar okay yıllardır tsl nin en çok top kapan oyuncusuydu.

Tuncay şişman
Tuncay şişman - 11 ay Önce

Ya sen maçları nedenle izliyon birde bu senin mesleğin evine ekmek götürüyon ula Ankaragücü ne oynadı herşey bizim istediğimiz gibi gidiyorken istediğimiz gibi oyunu yönlendirirken gol yedik oyundaki bazı rezillikletin sebebi yusuf ve abdulkadir Sevdamız ayrıca iyi bir kaleci ve önlibero şart o hakemde senin gibi işte

adilhan
adilhan - 11 ay Önce

bomboş bir maç yazısıdır felaket ötesi, yazık yahu bide kuckaya fatura kesmiş, ankaragücü ne oynadıda kutluyosun patır kütür tekme attı, abdülkerime yapılan kuckaya yapılan yap bakalım istanbul takımına lisansını caaart alıyolarmı. kapasiten buysa yazı yazma kardeşim git tribüne taraftar olsun bir işe yararsın

TSaşk
TSaşk - 11 ay Önce

Kucka iyi oynadı diyemem ama beraberliği ona mal edemezsiniz. Verilen faul yanlış karar. Takım olarak çok iyi değildik genel olarak bakmak lazım. Hakem hatasını kuckaya yüklemek çok yanlış.

Hun61
Hun61 - 11 ay Önce

Bu nasıl bir analiz ALLAH aşkına!!!Ben sahadaydım evet kötü sayılabilecek bir oyun da kucka ne alaka adamın boynunu kıracaktı rakip; hakem ama öyle gördü ama eyyam yaptı her zamanki gibi rakibe faul verdi!Bence felaket sensin hasan akbaş