ABD Basını Süper Lig'de Yaşanan Olayı Gündeme Taşıdı

Fenerbahçe ile Süper Lig'in yayıncı kuruluşu beIN Sports arasındaki gerginlik, yurt dışında da büyük ses getirmeye başladı.

FUTBOL 11.03.2021, 15:53
ABD Basını Süper Lig'de Yaşanan Olayı Gündeme Taşıdı

Sarı lacivertlilerin tişörtler, röportajlar ve reklam panolarıyla tepki gösterdiği yayıncı kuruluş, bunlara karşın dava açmıştı. Son olarak Amerika'nın önde gelen gazetelerinden New York Times, yaşananları haberleştirdi. .

Süper Lig'de şampiyonluk yarışı veren Fenerbahçe ile yayıncı kuruluş BeIN Sports arasında bir süredir devam eden anlaşmazlık, ABD'nin tanınmış gazetelerinden biri olan New York Times'a haber oldu.

Gazeteci Tariq Panja tarafından "360 Milyon dolarlık TV anlaşmasını tehdit eden komplo" başlığıyla kaleme alınan makalede, söz konusu anlaşmazlığın taraflar açısından ekonomik etkilerinin büyüyebileceği ifade edildi.

Makaleye göre, koronavirüs nedeniyle seyircisiz oynanan maçta dinletilen marşların arasında Fenerbahçe'ye yönelik küfürlerin duyulmasıyla başlayan anlaşmazlıkta bir sonuca ulaşılamadı.

Uzun bir metinle incelenen anlaşmazlıkta Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Burak Çağlan Kızılhan'ın görüşlerine de yer verildi. Argümanlarının çok güçlü olduğunu belirten Kızılhan, "Birbirini izleyen tüm bu olayları dürüst insan hatası olarak görmek aşırı saflık olur." ifadesini kullandı.

Ayrıca beIN Media Grup adına konuşan ve ismi açıklanmayan bir basın sözcüsü de suçlamaları reddederek, "Neden kasıtlı olarak Türkiye'nin en büyük kulüplerinden birini haklarından mahrum etmeye çalışalım? Ticari veya başka türlü hiçbir anlam ifade etmiyor." şeklinde görüşlerini aktardı.

.

Yorumlar (2)
Vatandaş 1 yıl önce
Yahudi lobisinin Adamı Koç Katar’hedef alıyor
Hamit yazıcı 1 yıl önce
Katar nereye hizmet ediyor. Sürmenedeki ağaçlar kimler için yakıldı???