Arda Turan Galatasaray’da; KAP’a Bildirildi

Arda Turan Galatasaray’da; KAP’a Bildirildi

Arda Turan Galatasaray’da; KAP’a Bildirildi

 

HaberTS- Haber Servisi-  Türkiye’de lig tamamlandı; herkes bir sonraki yılın kadro planlamasını yapmak için kolları sıvadı. Takımlar için verilen bütçelerde açıklanınca transfer de tam hareketlilik başladı. İlk büyük hamle Galatasaray’dan geldi; Galatasaray bu yıldan önce iki sezonu üst üste şampiyon tamamlamayı başaran bir kulüp olmuştu. Bu yılda şampiyonluğun en büyük adaylarından biri haline gelmişken yaşanan hastalık süreci takım içinde ki dengeleri bozmuş ve lig tekrar başlayınca takım ligi sadece bir galibiyetle ve 6. Sırada tamamlamıştır. Fatih Terim bu kötü süreçte çok kişinin kalemini kırarken takımda bir ağabey olmadığını çok açık bir şekilde görmüştür. Bu da onun kafasında sezon ortasında barıştığı evladı Arda Turan’ın ismini getirmiştir. İşte detaylar

Arda sonunda geldi

Arda ile Galatasaray taraftarı arasında çok büyük bir bağ oluşmuştu; genç yaşta geldiği Galatasaray’dan genç yaşta da ayrılmış ve bu takımda yine de 12 farklı yıl geçirmiştir. Ben Bayrampaşa’da doğdum Galatasaray’da büyüdüm sözleri Arda’dan çok kez duyulan bir sözdür. Galatasaray’dan ayrılırken gittiği dönemde bir Türk futbolcuya ödenen en büyük tutarla Türkiye’den ayrılmış Galatasaray’a çok büyük bir para kazandırmıştır. Genel de Türk oyuncularımızın kariyeri belli olur, gider bir sene oynar sonra geri döner. Arda, ben Galatasaray ve Arda ismini her yerde duyuracağım diyor bambaşka bir futbolla Avrupa’da adından söz ettiriyordu. Atletico Madrid’de geçen yılların ardından Arda çok büyük bir bedelle dünya devi Barcelona’ya transfer oluyor Türkiye gururlanıyordu. Üstelik arda bu imzaya Galatasaray şapkası ve forması ile gidiyordu. Bu da Galatasaray’a olan sevdasının bir başka göstergesiydi. Barcelona’da çok çok iyi bir yıl geçirmesine rağmen teknik direktörü ile anlaşamayan arda için bir düşüş hikâyesi başlamıştı. Sonrasında adı Galatasaray’la anılan Arda babası gibi gördüğü Fatih Terim’le de bozuk olunca Galatasaray’a gelemedi.

‘’Rakip takımlardan teklif aldım’’

Arda için Galatasaray taraftarları çok kızmıştı; o çok sevdiği kardeş ve ya ağabey bildikleri koca kafaları Türkiye’de Galatasaray dışında bir takımla anlaşmış ve imza atmıştı. Galatasaray ve Başakşehir arasında Türk Telekom standında oynanan ilk maç ise Arda’ya duyulan sevginin öfkeye dönüştüğünü gösteriyordu. Arda yine ’de sesini çıkarmıyor; canları sağ olsun burası benim yuvam diyordu. Bu kadar büyük bir aşktı Galatasaray ve Arda Turan aşkı. Şimdi bu aşk yeniden alevlendi ve Arda geldi imzayı attı. İmza sonrası kulüp televizyonlarına açıklama yapan arda Turan’ın mutluluğu hatta bir çocuk gibi sevinmesi yüzünden okunuyordu.

Arda Galatasaray’a yararlı olur mu?

İşin aşk ve geçmiş kısmı bu kadar uzun ama asıl önemli olan bu ismin takıma ne katkı vereceğidir. Fatih Hoca Arda’yı isterken boşuna istemdi, ruhunu kaybetmiş ve şampiyonluklara yani Türkiye içinde ki her şeye doymuş bir takım var. Bu takıma hem taraftara âşık hem de deli gibi hırslı bir Galatasaraylı lazımdı, bu isim ise Arda’dan başkası olamaz. Galatasaray yapabileceği en büyük doğruyu yaptı, düşünün Chelsea’da oynamış Drogba ve ya şuan oynayan Falcao dünya kadar para alıyor ama siz Atletico Madrid ve Barcelona görmüş bir oyuncuyu hem bedelsiz hem de boş kâğıda imza attırarak alıyorsunuz. Burada isim arda değil de yabancı bir isim olsaydı şimdi 10 milyon Euro uçmuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2020, 20:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER