Berat Albayrak'a İftira Atan Beşiktaşlı İsim Mahkemede Geri Vitese Taktı

Beşiktaş Divan Kurulu Üyesi Avukat Ali Rıza Dizdar’a, Göztepe-Beşiktaş maçından sonra yaptığı konuşma medeniyle soruşturma açıldığı ortaya çıktı.

Berat Albayrak'a İftira Atan Beşiktaşlı İsim Mahkemede Geri Vitese Taktı

Beşiktaş'ın 2-1 kaybettiği ancak kural hatası tartışmalarına neden olan maça dair divan kurulunda kürsüye çıkıp konuşan Dizdar, kullandığı 'damat' ifadesi nedeniyle savcılığa ifade verdi.

Bianet'in haberine göre hakaretle suçlanan Dizdar, şikâyetçi konumundaki Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın adının veya unvanının konuşmasında geçmediğini belirterek, "Basında ‘Damat müdahale etti’ cümleleri geçiyordu, ben de konuşmamda sadece 'damat' dedim. Ben konuşmamda müştekinin ismini vermedim. Konuşmam Göztepe maçının eleştirisi niteliğindeydi. Herhangi bir kişiyi hedef almadım. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum" diyerek kendini savundu.

Siyasetin müdahale ettiğini savunmuştuSiyah beyazlı kulüpteki seçimlerde kongre divan başkanlığı görevlerini de üstlenen Dizdar'ın söz konusu konuşmasını Ajansspor şu şekilde haberleştirmişti:

"Damat bunu engelledi"
"Göztepe maçını ben hukukçu sıfatının dışında spor hukuku uzmanı olarak izledim. Bütün UEFA, FIFA ve kuralları teker teker inceleriz. Hakem düdüğü, top havadayken çaldı. Neden çaldı? Çünkü bir kural var. Eğer bir tehlikeli harekette bir sporcu yaralanmış ise hakem oyunu hemen durdurur. Gole giden adamı bile durdurur. Çünkü sporcu sağlığı her şeyin üzerindedir. Hakem havadayken çaldı. Top, Atiba ile Göztepeliler'in arasında geldiğinde çalmadı. Top oraya da gitmeyebilirdi. Burada olan olay şu; maç olduğu yerden tekrarlanma kararı alınmıştı. Açık açık söylüyorum, bildiğim için söylüyorum. İsim de açıklayabilirim. Maç olduğu yerden devam edecekti ama siyasi erk, yani damat bunu engelledi. Ve damat, Sörloth’un cezasını da utanmadan 1 maça düşürttürdü. Yani bunun anlamı, Sörloth Beşiktaş maçına çıksın diye yapılıyor. Bunlar artık görülüyor.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ofliahmet
Ofliahmet - 1 hafta Önce

Ne sacmalıyor bu denyo anlayan varsa bana da anlatsın.kesin fenerli bu kuyruk acısí var.

52/1Afyonlu
52/1Afyonlu - 1 hafta Önce

evet korku salarak bu sefer şam.olaçak ts hemde devlet destekli???işAllah o kupanın hayrını göremesin ts u destekliyenlerde iki yakası bir araya gelmesin?nerdesin adalet sözde islam?=imamhatipli reis bumu adalet sp.da dahi hile entrikalarlamı şam.yapaçak bu akp akpliler???buda sonu olur akp işAllah uyanan taraftarlar oymu verir böylelerine işAllah göreçekler?ts hazinedarı damat babası hatsa açıosman gibigibiler hz.mehdi as.çıkınça görüşürüz eeeyyy ts lular???siz hatırşikeçilikde ilk lere girer siziz bunuda tarih yazmıştır hatda fb olmasında diye hatırşikeler çok evet çok yaptınızda tarih yazmıştır???

AlcaTraz
AlcaTraz @52/1Afyonlu - 1 hafta Önce

ne diyorsun sen?

SIRADAKİ HABER