Cüneyt Çakır Derbide Vermediği Penaltıyı Dünya Kupasında Vermiş

Geçtiğimiz hafta sonu Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan ve sarı lacivertlilerin 3-1’lik galibiyetle ayrıldığı maçın ardından hakem Cüneyt Çakır eleştirilerin odağında kalan isim oldu.

Cüneyt Çakır Derbide Vermediği Penaltıyı Dünya Kupasında Vermiş
banner818

Özellikle Beşiktaş yönetimi ve taraftarları tarafından ağır eleştirilere maruz kalan deneyimli hakem Cüneyt Çakır, bir pozisyonda Vida’nın Serdar Aziz tarafından ceza sahası içinde düşürülmesine penaltı vermediği gerekçesiyle suçlanıyor.

Beşiktaş Başkanı da Açıklama Yaptı

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi de maçtan sonra bir takım açıklamalar yaparak ülkenin adeta futbol yerine rezalet izlediğini belirtmiş ve hakem kararlarını sert bir dille eleştirmişti. MHK’dan özür beklediğini ifade eden Ahmet Nur Çebi futbol adaleti için kararlılıklar mücadelelerini sürdürüceklerini belirtti.

2018 Dünya Kupası'nda Benzer Pozisyona Penaltı Vermiş

Cüneyt Çakır ile ilgili suçlamalar devam ederken sosyal medyada bir anda popüler olan bir video Cüneyt Çakır’a gelen eleştirilerin şiddetini de artırdı. Videoda 2018 Dünya Kupası'nda Arjantin ile Nijerya arasında oynanan maçta çok benzer bir pozisyonda Cüneyt Çakır’ın Nijerya lehine penaltı kararı verdiği görülüyor. Henüz kendisine gelen eleştirilerle ilgili bir yorumda bulunmayan Cüneyt Çakır’ın hakkındaki iddialara önümüzdeki günlerde yanıt vermesi bekleniyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Beşiktaşlı
Beşiktaşlı - 4 ay Önce

onurunu gururunu üç kuruşa satan omurgasız amk...

Mert Özçelik
Mert Özçelik - 4 ay Önce

Birleşmiş Milletler acil toplantıya çağırmış olmasın bu yüzden...?

SIRADAKİ HABER