banner728

En Sevilmeyen Takım Belli Oldu

Yapılan araştırmada Türkiye'de en çok taraftarı olan takım, yüzde 32 ile Galatasaray. Sarı-kırmızılıları yüzde 30 ile Fenerbahçe, yüzde 16 ile Beşiktaş takip ediyor.

En Sevilmeyen Takım Belli Oldu

Habertürk'te yayınlanan "Nedir ne değildir" programında  Türkiye'nin taraftar portresi üzerine yapılan çalışmanın sonuçları açıklandı. Buna göre  Türkiye'de en çok taraftarı olan kulüp ve en sevilmeyen kulüpler ortaya çıktı.

İşte yapılan çalışmadan ortaya çıkan sonuçlar;

EN ÇOK TARAFTAR GALATASARAY'DA

Süper Lig'de en çok taraftarı olan takım 2016 yılında yapılan araştırmaya göre %32.5 ile Galatasaray.  Galatasaray'ı %30.4 ile  Fenerbahçe takip ediyor.  Beşiktaş ise %16.5 ile 3. sırada yer alıyor.

EN SEVİLMEYEN TAKIM FENERBAHÇE

Habertürk'ün araştırmasına göre "En sevmediğiniz takım hangisi?" sorusuna futbolseverler %22.2 ile en çok  Fenerbahçe cevabı verdi. Onu %19.5 ile  Galatasaray takip ederken, 10.6 ile  Trabzonspor 3. sırada ve  Beşiktaş sadece 2.7'lik oy oranı ile 4. sırada.

YORUM EKLE
YORUMLAR
zekeriya
zekeriya - 12 ay Önce

Trabzonsporu sevmeyenlerin hepsi fenerlilerdir ama bu da demekki fenerlilerinn yüz de 20 si Trabzonspora sempati duyuyor.

selami
selami - 12 ay Önce

bu oranları kım yaptısa kac kişiye sormuş sevilmeyen az cıkmış fenere 32 ve 16 beşiktassa sevilmeyen rtakım oranı 50lere varması lazım mantıksız bir araştırma

SIRADAKİ HABER