Erdoğan'dan Fenerbahçe'ye 3 Temmuz Desteği!

Fenerbahçe'den yapılan paylaşımda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendilerine verdiği yanıta yer verildi.

Erdoğan'dan Fenerbahçe'ye 3 Temmuz Desteği!

Fenerbahçe resmi hesabından yapılan paylaşımda ''Başkanımız Ali Y. Koç’un 3 Temmuz Kumpası ile ilgili mektubuna Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan destek mesajıyla yanıt verdi: “FETÖ’nün, yargı marifetiyle Türk futbolunu dizayn etme girişimi, Fenerbahçe camiasının dik duruşu sayesinde başarısızlığa uğramıştır.” ifadelerine yer verildi.Fenerbahçe'den yapılan açıklamanın tamamı;

"Başkanımız Ali Y. Koç, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a 3 Temmuz Kumpası’nın 10. yıl dönümü nedeniyle bir mektup yazdı. Başkanımız Ali Y. Koç mektubunda FETÖ’ye karşı Fenerbahçe’nin verdiği mücadelenin önemini belirtirken, Cumhurbaşkanımızın önderliğinde milletimizin de FETÖ’ye karşı tavizsiz bir duruş gösterdiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da Başkanımıza cevaben yazdığı ‘Fenerbahçe Adalet Mücadelesi 10. Yıl Dönümü Mesajı’ başlıklı mektupta “FETÖ’nün, yargı marifetiyle Türk futbolunu dizayn etme girişimi, Fenerbahçe camiasının dik duruşu sayesinde başarısızlığa uğramıştır. Örgütün demokrasimize ve istiklalimize yönelik hamlelerinin çoğunun akim kalmasında, Fenerbahçe’nin yürüttüğü hak arama çabasının önemli payı vardır” ifadelerini kullandı.

Başkanımızın mektubunun tam metni şöyle:

Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN
T.C. Cumhurbaşkanı

Sayın Cumhurbaşkanım,

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün 3 Temmuz 2011 sabahı hain örgütün savcılarının başlattığı sözde şike davasından beri süren hak arama mücadelesi, FETÖ’nün çarptığı ilk duvar olmuş, hainlerin maskesini düşürmüş ve aziz milletimizde de bir uyanışı başlatmıştır.

Vardığımız noktada yüce Türk yargısı, bu süreçte Kulübümüze kurulan kumpası tescil etmiş ve sanıkları binlerce yıllık hapis cezasına mahkûm etmiştir.

15 Temmuz 2016’da, eli kanlı örgütün milli iradeye kastettiği hain darbe girişimi, ülkemizin ne büyük bir tehlikeyle karşı karşıya kaldığını gösterdi, kıymetli şahsınızın FETÖ’ye karşı verdiği mücadelenin ehemmiyetini ortaya koydu.

Zat-ı alinizin önderliğinde FETÖ’ye karşı olan tavizsiz duruş, artık milletimizin duruşudur. Bu ülkenin değerlerini kendine temel almış ve bu milletle var olan Fenerbahçe Spor Kulübü de bu duruşun, bu mücadelenin büyük bir parçasıdır.

Fenerbahçe’nin FETÖ’ye karşı olan adalet mücadelesinin 10. yılı olan 3 Temmuz 2021 Cumartesi günü, Kulübümüzün Yüksek Divan Kurulu üyesi olmasından büyük bir şeref duyduğumuz zat-ı alinizin, kulübümüzün televizyonu Fenerbahçe TV’de ve tüm sosyal platformlarımızda yayınlanmak üzere bu konudaki yorum ve görüşlerinizi bizlerle paylaşmanızı ve haklı davamıza destek olmanızı Fenerbahçe ailesi olarak arz ve temenni ediyor; katkılarınızın bizleri onurlandıracağını paylaşmak istiyoruz.

Desteğiniz FETÖ’ye ve onun işbirlikçilerine karşı da milletimizin vereceği en büyük mesaj olacaktır.

Saygılarımla,
Ali Y. Koç
Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı

Cumhurbaşkanımızın cevabının tam metni şöyle:

FENERBAHÇE ADALET MÜCADELESİ 10. YIL DÖNÜMÜ MESAJI

Sayın Ali KOÇ
Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı

FETÖ, tüm kurum ve kuruluşlarıyla devletimizi ele geçirme hedefi doğrultusunda 40 yıl boyunca sinsi bir şekilde çalışmış, bu süreçte sayısız ihanete, alçaklığa ve zulme imza atmıştır.

Örgüt, özellikle yargı ve emniyet içinde yuvalanmış militanları vasıtasıyla, gerektiğinde en temel hukuk kaidelerini bile çiğneyerek, spordan siyasete, sivil toplumdan iş dünyasına kadar her alana müdahale etmiştir.

Bu sürecin hem en canlı şahitlerinden hem en büyük mağdurlarından biri, hiç şüphesiz, Fenerbahçe Spor Kulübü’dür.

FETÖ’nün, yargı marifetiyle Türk futbolunu dizayn etme girişimi, Fenerbahçe camiasının dik duruşu sayesinde başarısızlığa uğramıştır.

Örgütün demokrasimize ve istiklalimize yönelik hamlelerinin çoğunun akim kalmasında, Fenerbahçe’nin yürüttüğü hak arama çabasının önemli payı vardır.

Devletimiz de 17-25 Aralık girişimi sonrasında başlattığı, 15 Temmuz ihanetinden sonra çok daha kararlı bir şekilde sürdürdüğü mücadelesi ile örgüte ağır darbeler indirmiştir.

Son FETÖ’cü hain de hukuk önünde hesap verene kadar, bu sinsi terör örgütüyle mücadelemiz devam edecektir.

Örgütün ülkemize ve milletimize bir daha benzer acılar yaşatmaması için Fenerbahçe camiasının desteği ve dayanışması son derece önemlidir.

FETÖ’ye karşı adalet mücadelesinin 10’uncu yıl dönümünde, sizlerin şahsında Fenerbahçe’ye gönül veren tüm kardeşlerimi tebrik ediyorum.

Başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere vatanımızın istiklal ve istikbali uğrunda canlarını feda eden tüm kahramanları rahmetle yâd ediyor, gazilerimizin her birine sağlık ve afiyet diliyorum.

Recep Tayyip ERDOĞAN
Türkiye Cumhurbaşkanı"

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa
Mustafa - 4 hafta Önce

Tam da Trabzon'a yakışan gibi olmuş. Bu kez de yüzde 70 verin...

İzzettin aksu
İzzettin aksu - 4 hafta Önce

T. C. Mahkemelerinin verdiği şike kararları ne olacak. UEFA, CAS, FİFA ve yargıtay kararlarını hiçe sayarak 2010 ve 2011 kupasını şikebahçe ye münasip İ gördünüz, trabzon spor ve trabzonlu un hakkı ne olacak.

Husnu
Husnu - 4 hafta Önce

Ali koc iki hafta once niye erdogana tesekur ediyordu anlasildi boss demiyorki 25 milyon taraftarimiz var yani oyumuz var demek

Ergün ÖZŞAHİN
Ergün ÖZŞAHİN - 4 hafta Önce

Körler sağırlar birbirini ağirlar

MerNoire28
MerNoire28 - 4 hafta Önce

Pékin madem şike yapmadınız.CAS davası namusunuzdu neden peşini bıraktınız.sizde namusda kalmamış anlaşılan.o fetö cüleri kulübe benmi üye yaptım aynı masada benmi oturdum.yediğiniz haltları herkes biliyor

koto 6161
koto 6161 - 4 hafta Önce

Haklarimiz tümden Haram olsun hicmi hic yakistiramadim, bu nasil ADELETLI olmak nasil zihniyet
secimlerde karadenizli olarak bizlerde gerekeni yapacagiz insAllah.

Sezgin korkmaz
Sezgin korkmaz - 4 hafta Önce

Habu adama Trabzon oy veriyor ya kafayı yiyeceğim

Analiz
Analiz - 4 hafta Önce

Bilinenin malumu


SIRADAKİ HABER