Erman Toroğlu Türk Futbolunu Bekleyen Tehlikeye Dikkat Çekti

Trabzonspor'a yapılan büyük haksızlığın yanı sıra Türk futboluna verilen zarar, Erman Toroğlu'nun da dikkatinden kaçmadı

Erman Toroğlu Türk Futbolunu Bekleyen Tehlikeye Dikkat Çekti

Fotomaç Gazetesi yazarı Erman Toroğlu, Türk futbolunu yakından ilgilendiren önemli bir tehlikeye dikkat çekti.

Toroğlu, 5 Aralık Perşembe günü Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve asbaşkan Semih Özsoy'un, TFF Başkanı Nihat Özdemir'in Zorlu Center'daki özel ofisinde buluşmasına dair çok önemli tespitlerde bulundu. Ali Koç ve Nihat Özdemir'in özel olarak gerçekleştirdiği görüşme, spor kamuoyunda birçok soru işaretlerini de beraberinde getirdi. Ünlü yorumcu Toroğlu konuya ilişkin olarak "Arkadaşlar bu toplantıyı neden Nihat Özdemir'in özel bürosunda yapıyorsunuz? Nihat Özdemir Futbol Federasyonu Başkanı, gidersiniz futbol federasyonuna açıkça konuşursunuz. Neden gizli gizli, kaçak girip görüşüyorsunuz?" diye sordu. İşte Türk futbolunu uzun süre meşgul edecek TFF Başkanı Nihat Özdemir- Ali Koç özel buluşmasının perde arkası….

5 Aralık Perşembe günü Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve asbaşkan Semih Özsoy'un Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir'le olan görüşmesi gündeme oturdu. A spor yorumcusu ve Fotomaç Gazetesi yazarı Erman Toroğlu, bu görüşmeyle ilgili çarpıcı tespitlerde bulunurken, can alıcı sorular sordu. İşte usta yorumcunun o açıklamaları...

Erman Toroğlu: Tarih 5 Aralık, günlerden Perşembe saat 16.50, yer Zorlu Center'da Nihat Özdemir'in bürosu. Ağır misafirler ayrı ayrı gelmeye başlıyorlar.

Peki, nereye? Nihat Özdemir'in bürosuna. Ağır misafirler kimler mi? İkisi Ali Koç ile Semih Özsoy.

Diğeri kim? Bence size 5 isim sorsam yine bilemezsiniz. Neden? Haydi, onlar Fenerbahçe'de yöneticilik yapmışlar şimdi arkadaşlar, dostlar.

BUYURUN CENAZE NAMAZINA

Diğeri kim? MHK Başkanı Zekeriya Alp. Haydaaa. Buyurun cenaze namazına

Toplantı 2.5 saat sürüyor. Arkadaşlar bu toplantıyı neden Nihat Özdemir'in özel bürosunda yapıyorsunuz? Nihat Özdemir Futbol Federasyonu Başkanı, gidersiniz futbol federasyonuna açıkça konuşursunuz. Neden gizli gizli, kaçak girip görüşüyorsunuz?

Size bu toplantıyla ilgili herhalde 50 tane soru yöneltebilirim. İsterseniz başlayalım. Kimin derdi?
Birinci soruyu zaten yönelttim, neden Nihat Özdemir özel bürosu? İkinci soru, kulüplerin federasyonla ilgili olan dertlerini mi konuştunuz?

Yoksa Fenerbahçe'nin bazı dertleri sıkıntıları vardı onu mu federasyon başkanına ilettiniz? Fenerbahçe'nin hakem hatalarından dolayı kaybettiği puanlardan mı bahsettiniz?

Başka takımların sorunlarını veya rahatsızlıklarını mı Nihat Özdemir'e söylediniz? Kulübünüzün mali durumunu Nihat Özdemir'e mi anlattınız?

Transfer yasaklama oranının çok düşük olduğunu, yükseltilmesini mi istediniz? Gibi gibi sorular...

Peki, Zekeriya Alp'in bunlarla ne alakası var? Zekeriya Alp'e, "Şu hakemi Fenerbahçe maçına vermeyin, şu hakemleri Fenerbahçe maçlarına verebilirsiniz"i mi sorup tartıştınız?

Hakemlere veto mu? Hem kendi takımınızın hem de rakiplerinizin maçlarına hangi hakemlerin tayin edilip, edilmeyeceğini mi tartışınız Zekeriya Alp ile?

Veya bazı hakemleri veto ettiğinizi mi söylediniz Zekeriya Alp'e. Yahu beyler siz değil misiniz beni ve Zeki Uzundurukan'ı 6222'den Cumhuriyet savcılığına şikayet eden? Üstelik de gerekçesini sporda şiddet olarak gösteren.

Yoksa lig dizayn ediliyor diye şikayet ettiğiniz insanlara karşılık ligi dizayn mı etmeye kalktınız? Bu toplantıda 2.5 saat ne yaptınız? Neden gizli toplandınız? Bunun hesabını kamuoyuna nasıl vereceksiniz?

Sivas maçı öncesi Fenerbahçe bu hafta lider Sivas'a gidiyor. Haftaya ise Beşiktaş ile oynayacak. Beyler ateşle oynadınız! Futbolun altına dinamit koydunuz!

Bundan sonra ayyuka çıkacak laflara ne cevap vereceksiniz? Yahu kardeşim siz nasıl acemi insanlarsınız. Siz bugün bu işlere girerseniz nasıl dedikoduların önüne geçeceksiniz?

Yıllardır Zekeriya Alp, Koç grubuna yedek parça yaptı. Burada yedek parça masraflarını mı konuştunuz. Zekeriya Alp'e, "Niye bu parçaları pahalı mı yaptınız?" mı dediniz.

Bunu dediyseniz neden Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir'in odasında yaptınız? Yazıklar olsun hepinize.
Ali Koç ve ekibi savcılığa yine şikâyet ederler herhalde. Bakarsınız bazı taraftarlar bazı televizyon binalarını ve gazeteleri basar, meşale yakıp küfürler ederler.

Hesabını halka verin Beyler bu yaptığınız işlerle Türk futbolunu öldürüyorsunuz. Yazının başında "Buyurun cenaze namazına" demiştim. Şimdi kamuoyu bu sorduğum soruları yarın nasıl çoğaltacaktır göreceksiniz Hesabı bana değil halka vereceksiniz, hayırlı işler...

Kaynak:Fotomaç

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adil
Adil - 3 ay Önce

Al sana şikenin daniskası. İte kalka feneri şampiyon yapacaklar. Haksızlıklar karşısında adam gibi duran sadece trabzonspor var onuda türlü cezalarla yıldırmaya çalışıyorlar.

Lazoğlu68
Lazoğlu68 - 3 ay Önce

Kabzımal Erman ve Dr. Ahmet artık şu pis ellerinizi Türk Futbolunun üzerinden çekin. TV ekranlarını işgal ettiğiniz hakem eskisi diğer arkadaşlarınızla beraber defolun cehennemin dibine gidin.

SIRADAKİ HABER