Igor Tudor Yeniden İlk Takımı Hajduk Split’in Başına Getirildi

Futbol kariyerine Hırvatistan’ın Hajduk Split takımında başlayıp son veren Igor Tudor, teknik direktörlük kariyerine de aynı takımda başlamıştı. Geçen 5 yıllık süreçte Yunanistan’ın PAOK kulübü, Kardemir Karabükspor, Galatasaray ve son olarak İtalya’nın Udinese takımlarını çalıştıran Igor Tudor yeniden yuvaya döndü.

Igor Tudor Yeniden İlk Takımı Hajduk Split’in Başına Getirildi

Antrenörlük kariyerinde 8 aylık bir milli takım geçmişi de bulunan Igor Tudor, teknik direktörlük anlamında ilk tecrübesini Hajduk Split takımında yaşamıştı. 29 Nisan 2013 tarihinde takımın başına geçen Tudor 4 Şubat 2015 tarihine kadar takımı yönetmiş, sonrasında Yunanistan’ın PAOK takımıyla anlaşmıştı. Galatasaray’ın da 10 ay kadar başında duran Tudor kimi kesimler tarafından alınan sonuçlar neticesinde eleştirilse de, takımın kondisyonunu artırmasıyla bir kesimden de alkış almıştı.

Hem Futbol Hem Teknik Direktörlüğe Başladığı Kulüp

2 sezondur İtalya’nın Udinese takımını yöneten Igor Tudor, alınan kötü sonuçlardan sonra 1 Kasım 2019 tarihinde görevden ayrılmış ve kendisine kulüp bakıyordu. Hem futbola, hem de teknik direktörlüğe başladığı Hajduk Split kulübüyle yeniden anlaşan Igor Tudor’un önümüzdeki günlerde 2,5 yıllık bir kontrat imzalayacağı açıklandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER