Kasımpaşa'dan Trabzonspor'a Jet Yanıt

Kasımpaşa Kulübü’nden Trabzonspor açıklaması geldi.  

Kasımpaşa'dan Trabzonspor'a Jet Yanıt

"Türk futbol kamuoyuna duyuru" başlığı altında yapılan açıklamada Trabzonspor Divan Kurulu'nun başvurusu eleştirildi.  Kasımpaşa'dan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı; Görülen lüzum üzerine aşağıdaki açıklamayı yapmamız gerekmiştir.

Trabzonspor Divan Kurulu'nun Türkiye Futbol Federasyonu'na yapmış olduğu başvuru, bugünlerde Türk futbolunun en çok ihtiyaç duyduğu birlik ve beraberlik sürecine zarar vericidir.

Bilinmelidir ki; Kasımpaşa Kulübü, Türk futboluna hizmet maksadıyla geçtiğimiz dönemlerde şu an Galatasaray forması giyen Adem Büyük'ün Yeni Malatyaspor'a transferini ve kaptanlık pazubendi takan Abdullah Durak'ın Çaykur Rizespor'a transferini de bedelsiz olarak gerçekleştirmiştir. 

Mazisinde hiçbir karışık iş olmayan Kasımpaşa, 2015 yılında ise Trabzonspor'un isteği ile Özer Hurmacı'nın transferini bonservis bedeliyle gerçekleştirmiş, futbolcunun daha sonraki süreçte Trabzonspor'dan başka 3-4 farklı kulübe transfer gerçekleştirmesine rağmen Trabzonspor Kulübü, futbolcunun bonservis bedelini zamanında ödeyememiş; Kulübümüz, Trabzonspor'un o günkü maddi koşulları sebebiyle transfer bedelini ancak ödeme vadesinden 4 yıl aradan sonra tahsil edebilmiştir.

Bu süreçte Kasımpaşa'nın bütün kulüplerimize gösterdiği iyi niyeti ve tutumunun bir örneğini de Trabzonspor'a göstermiş, Trabzonspor Kulübü'nün Avrupa maçlarında ülkemizi temsil edebilmesi için gerekli ricalarını geri çevirmemiştir. Kasımpaşa'nın hoşgörüsüne, bu süreç içindeki bütün Trabzonspor başkanları şahittir. 

Ayrıca Özer Hurmacı transferinin, bu sürecinin tüm resmi kayıtları TFF'de mevcuttur.  "Ben değil, biz diyen" kulübümüzün, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk sporuna katkıyı artırarak sürdürme kararı aldığını bir kez daha hatırlatmak isteriz.  Trabzonspor da Trabzon şehri de bizimdir. Kimi yöneticilerin eksik bilgi ve yanlış duyumdan kaynakladığına inandığımız günlük görüşleri ne Kasımpaşa'yı üzer ne de büyük Trabzonspor'u bağlar. Bilinmelidir ki; Kasımpaşa, Türk futbolunun hizmetindedir. Kasımpaşa bütün kulüplerimize aynı mesafede sevgi ve saygı içindedir. Türk futboluna gönül veren herkese değer verir. Bütün bunların yanı sıra Kasımpaşa da diğer kulüplere gösterdiği sevgi ve saygıyı kendisi için de bekler. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fahri
Fahri - 5 ay Önce

Kasımpaşa maval okuma. Bir dümen dönüyor yakalandınız

ll
ll - 5 ay Önce

en doğrusu istanbul ligi ve anadolu ligi kurulması yoksa 100 lerce yıl aralarında şampiyon olur dururlar rezalet ligde

Fatih84
Fatih84 - 5 ay Önce

Hadi lan ordan yok özer miş de yok oymuş buymuş hiç bir örnek tiam transferini açıklayamaz

Ayhan Aktas
Ayhan Aktas - 5 ay Önce

Bu Istanbul takimlarinin hepsi saktekardir
Parasini gecde olsa alan serefsizler baskalarina bedava gösteris yapip parayi ceplerine atacaklar bundan korkuyorlar

Guven
Guven - 5 ay Önce

Bunlar suçlu cevapları! Aziz yıldırımda 2011 de benzer açıklamalar yapmıştı. Ben ts ye şu tarihte şunu şunu yapmıştım..Napıyim, şuan yaptığınla bunun nealakası var?

SIRADAKİ HABER