Kulüpler Birliği Başkanı Ahmet Ağaoğlu İlk İcraatını Yaptı

Kulüpler Birliği Başkanı seçilen Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu'ndan TFF'ye resti çekti. TFF'ye gönderdiği yazıda taleplerinin gerçekleşmemesi durumunda maçlara çıkmamayı düşündüklerini açıkladı.

Kulüpler Birliği Başkanı Ahmet Ağaoğlu İlk İcraatını Yaptı

 Kulüpler Birliği, TFF'ye gönderdiği yazıda 4 maddelik talepte bulundu. Bu maddelerin federasyon tarafından gerçekleştirilmemesi dahilinde, Süper Lig kulüplerinin maçlara çıkmama dahil tüm seçenekleri değerlendirecekleri ifade edildi.Kulüpler Birliği, TFF'ye gönderdiği yazıda 4 maddelik talepte bulundu. Bu maddelerin federasyon tarafından gerçekleştirilmemesi dahilinde, Süper Lig kulüplerinin maçlara çıkmama dahil tüm seçenekleri değerlendirecekleri ifade edildi.

''Aşağıda yer alan başlıklarda Türkiye Futbol Federasyonu tarafından alınan kararların ve yapılmakta olan uygulamaların yeniden gözden geçirilerek, bu hususlarda alınmış kararlardan aşağıda imzası bulunan kulüplerimizin talebi doğrultusunda geri dönülmesi ve yine kulüplerimizin istekleri doğrultusunda yeniden karar alınması talebimizi bilgilerinize sunarız.

Kulüpler Birliği'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

- Türkiye Futbol Fedarasyonu ile yayıncı kuruluş arasındaki ciddiyeten uzak ilişkilerden ötürü sözleşmenin sürekli tadil edilerek kulüplerimizin her sene finansal zarar görmesi,

- Merkez Hakem Kurulu, Disiplin Kurulu ve Tahkim kurullarının atama ve işleyişleri

- Yabancı oyunu sayısındaki kulüplerimizin taleplerinin göz ardı edilmesi,

- Kulüp Lisans Talimatı kriterlerinin ülkemiz geceleri dışında kalması

Tüm bu gelişmelerden ötürü aşağıda imzası bulunan Süper Lig kulüpleri olarak Türkiye Futbol Federasyonu’nun Kulüpler Birliği’nin uygunluğu olmadan alacağı ararları kabul etmeyeceğimizi bildiririz. Yayın ihale sürecinin dünyada başarılı örneklerinde olduğu gibi tarafımızca yapılması ve yönetilmesi gerekliliğini öngörmekteyiz. Bu nedenle yayın ihalesinin tüm süreçlerinde Kulüpler Birliği’nin onayının aranmasını talep ediyoruz. Ayrıca gerek Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi gerekse kamu Denetçileri Kurumu’nun tavsiye kararı doğrultusunda Türk futbol yargı sisteminin bağımsız ve Genel Kurul tarafından seçilerek oluşturulması, Merkez Hakem Kurulu’nda liyakatin esas olması, sistemle alınan kararların şeffaf olması, yabancı oyuncu sayısı konusunda alınan karardan ivedilikle geri dönülmesi, Kulüp Lisans Talimatı kriterlerinin pandamı koşullarının oluşturduğu etki ve kulüplerimiz gerçekleri doğrultusunda yeniden oluşturulması, daha önce kulüpler Birliği olarak başkanlığınıza iletttiğimiz ve cevap alamadığımız ya da olumsuz cevap aldığımız tüm resmi başvurularımızın yeniden değerlendirilmesi taleplerimizi bilgilerinize arz ederiz. Bu taleplerimizin kabul görmemesi halinde Türk futbolunun sürdürülebilirlikten uzak olacağı gerceği göz önüne alınarak aşağıda imzası olan kulüpler olara müsabakalara çıkmama dahil tüm seçeneleri değerlendireceğimizi bilgilerinize arz ederiz’’

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2021, 22:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kara Kartal
Kara Kartal - 3 hafta Önce

Haydi Trabzon'lu kardeşlerim. Beşiktaş ve Trabzonspor olarak Türk futbolunun pisliğini ancak bir olursak temizleriz. Şu hain ve her türlü hileleri çeviren gs-fb çetesini futboldan temizleyelim. İNŞAALLAH önümüzdeki yıllarda şampiyonluğa genellikle Bjk ve Ts oynar. En azından şerefli mücadeleler izleriz. Sizin tek gerçek kardeşiniz biziz. Bu gs ve fb sadece işine geldiği kadar sever herkesi.

Orhan Bahçeci
Orhan Bahçeci - 3 hafta Önce

Yazıları yazarken okumuyor musunuz ne yazıyoruz diye . Bir yığın devrik cümle.

aşkın sağlam
aşkın sağlam @Orhan Bahçeci - 3 hafta Önce

ben yazmaktan bıktım onlar düzeltmemekte ısrarlı.
bir haber sitesi bu kadar vurdumduymaz olmamalı.
insan yayınlamadan önce bir okur okuduğunuzu anlamıyorsanız bari emekli türkçe öğretmeni alın.....

SIRADAKİ HABER