Kulüpler Birliği'nin Yabancı Kuralı Sonrası Tepkisi

Kulüpler Birliği, yabancı sınırını kabul etmedi

Kulüpler Birliği'nin Yabancı Kuralı Sonrası Tepkisi

Kulüpler Birliği, TFF'nin yabancı sınırı ve ligin kademeli olarak 18 takıma düşürülmesi kararına karşı olduklarını açıkladı.

Kulüpler Birliği'nden yapılan açıklamada, "Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yabancı sayısı ve küme düşme statüsüyle alakalı açıklanan kararlar öncesinde; Kulüpler Birliği Vakfı'nın görüşleri yönünde hareket edileceği tarafımıza bildirilmesine rağmen taleplerimizden tamamen farklı yönde kararların çıkmasını şaşkınlıkla karşılamaktayız. Bu olay, Türkiye Futbol Federasyonu'na duyduğumuz güven müessesini zedelemiştir Kulüplerimizin olumsuz yaklaştığı, istişare edilenin tam tersi yönde alınan bu iki karar kulüplerimiz tarafından kabul edilmemektedir. Acilen toplanan Kulüpler Birliği Yönetim Kurulu, Salı günü Süper Lig kulüplerimizin tamamının katılacağı bir toplantı organize etmeye karar vererek gerekli girişimlere başlamıştır. Gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır." ifadeleri kullanıldı.

Süper Lig'de kademeli olarak uygulanacak olan yeni yabancı kuralı;

2021-2022, 8+6
2022-2023, 7+5
2023-2024, 6+4

YORUM EKLE
YORUMLAR
Oflu
Oflu - 3 hafta Önce

Daha ne denilebilir ki bu yayıncı kuruluşa. Yayıncı kuruluş olarak yaptıkları anlaşmaya uymayıp kulüplere daha az para vermek için tüm dalavereyi yapanlardan daha ne beklenebilir ki. Terbiyesiz bunlar.

MEHMET GÖZLÜGÖL
MEHMET GÖZLÜGÖL - 3 hafta Önce

BU KARAR 5 PARA ETMEZ YERLİ OYUNCULARIN HAK ETMEDİKLERİ KADAR DEĞERLENMESİ ANLAMINA GELİR EGER SORUN MİLLİ TAKIMA OYUNCU YETİŞTİREMEMEKSE
14 YABANCI KURALINDAN SONRA TÜRK FUTBOLU FUTBOLCU İHRACATINDA ALTIN ÇAĞINI YAŞIYOR
AYRICA MİLLİ TAKIM TABİKİ ÖNEMLİ AMA AVRUPA KUPALARINDA TÜRKİYEYİ TEMSİL ETMEK DE ÖNEMLİ FAKAT YANLIŞ POLİTİKA VE STRATEJİLER YÜZÜNDEN HER SENE KAN KAYBEDİYORUZ

SIRADAKİ HABER