Malatyaspor'dan Yabancı Kuralına İlişkin İlk Açıklama

Yeni Malatyaspor Kulübü Başkanı ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkan Yardımcısı Adil Gevrek, Spor Toto Süper Lig'de uygulanan yabancı oyuncu kuralının aynı şekilde devam etmesi gerektiğini söyledi.

Malatyaspor'dan Yabancı Kuralına İlişkin İlk Açıklama

Vakfın Maslak'taki merkezinde gerçekleştirilen olağan toplantısının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Adil Gevrek, yabancı kurulanını düşürülmesini savunan Trabzonspor’u da haklı bulduğunu ifade etti.  Gevrek, "Kulüplerimizin haklı sebepleri var. Bunlardan bir tanesi Trabzonspor. Bana göre kendilerince çok doğru bir karar. Trabzon'da yetişen gençler var. Bunlara önem verilmesi lazım.

Mevcut yönetimini de tebrik ediyorum. 17-18 yaşındaki gençler oynuyor. Bunların olması çok güzel ama sınırlama olmadan da bunun yapılabileceğini gördük. 14 yabancı oyuncu kuralı varken de bu kulüplerimiz gençleri çıkarabiliyor." TFF'de 1 Haziran'da yapılacak seçimle ilgili de istişarede bulunduklarını vurgulayan Adil Gevrek, "Kulüpler Birliği olarak sadece istişare yaptık. Kulüpler ve camialar var ama asıl ortak değirimiz Türk futbolu. Ülke futboluna katkı sağlamamız lazım. Federasyon başkanının Türk futboluna hizmet edecek, işinin ehli kişi olmalı.

Türk futboluna hizmet edecek biri olmalı. Kulüpler Birliği olarak burada etkili olmamız lazım. Kulüplere, Türk futboluna, altyapılara katkı sağlayacak, marka değerini artıracak birilerinin olması gerek." diyerek sözlerini tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2019, 22:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER