Milli Takımda Saygı da Kalmadı

Türkiye Karadağ karşılaşmasında tepki çeken olay

2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu'nda Karadağ'a karşı kritik bir puan kaybı yaşarken, karşılaşmada yaşanan bir an dikkat çekti.

Milli takımın 23 yaşındaki genç file bekçisi Altay Bayındır, bir pozisyonda 36 yaşındaki takımın kaptanı Burak Yılmaz’a “Burak” diye seslenmesi dikkat çekti.

Kendisinden 13 yaş büyük olan Burak Yılmaz’a ismiyle hitap eden Altay Bayındır’a sosyal medyadan tepki gösterildi.

Futbol severler yaşanan olayı yorumlarken,” 23 yaşındaki Altay Bayındır’ın, 36 yaşındaki milli takım kaptanına "Burak" diye bağırıyor. Takımda saygı da kalmamış. Uğurcan Çakır, Emre Belözoğlu'na "Emre" diye seslenseydi şimdi Türkiye bunu konuşuyordu.” İfadeleri kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2021, 10:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tahsin Ustaoğlu
Tahsin Ustaoğlu - 2 ay Önce

nerede istanbul medyası? Uğurcan'ın otobüse binişini haberleştiriyor ama bunu görmezden geliyor. İşiniz gücünüz Trabzonspor'a zarar vermek. Trabzon yerel medyası bu olayı gündemde tutarak Türkiye'nin gündemine getirmeli.

TS
TS @Tahsin Ustaoğlu - 2 ay Önce

Bu fb menşeililer özellikle ts varsa kimlikte deli oluyor zorlarına gidiyor, bu kova altay da saygı olmaz çünkü fb li bundan bir yol olmaz zamanında böyle kaleciler vardı avrupa dönyada oynar yazılırdı silindi gittiler, burak feneve döşeme yaptığı komple zorlarına gidiyor çünkü burak bunlara ağır sıkıntı verdi fakat burak kovaya haddini bildirir.

Selim Kuşçu
Selim Kuşçu - 2 ay Önce

benim dikkatimi çekmişti. lakabıyla seslenirse olur ama 13 yaş büyüğüne ismiyle hitap ediyorsan seni sahada kimse dinlemez kova altay

Hickimse
Hickimse - 2 ay Önce

Şenol Güneş istifa etsin.burak yılmaz millî takimdan atılsın.her maçta on kişi oynuyoruz.hicbir katkısı yok

Harun Taşçı
Harun Taşçı @Hickimse - 2 ay Önce

lakaba gerek yok takımın kaptanına sesleniyor Burak Abi demek uzun oluyor ise kaptan diye bağırsın

Nazmi Kıvrık
Nazmi Kıvrık - 2 ay Önce

Olayı bu şekilde kriminal hale getirmeye gerek yok. Uğurcan'ı yönetim satmaya çalıştı, başarılı olamadılar. Uğurcan da bu hengamede konsantrasyonu bozuldu, haliyle performansı da düştü. Altay da performans olarak bizim kalecimizden aşağı kalır tarafı yok. Neticede milli maç bu, bir kişiye odaklanmamak lazım.

amasyalı
amasyalı @Nazmi Kıvrık - 2 ay Önce

konu o degil simdi. oynasın yada oynamasın kendinden büyük birine adı ile hitap etmesi. bunu kim yaparsa yapsın bizlere yakısmayacağı.

Mehmet Akyüz
Mehmet Akyüz - 2 ay Önce

KovaAltay.kaleci değil.figüran bozuntusu.
Ş.Güneş ist.medyasının gazına gelip kaleye koydu.yan top sıfır.Uğurcan'ın eldiveni, Mert'in kramponunu taşır. Fb'de oynuyor diye kendini bir şey zannediyor.laf canbazı.ukalâ

şahin
şahin - 2 ay Önce

burada yanlış bir şey yok ki bende kaleciyim mecburi olarak burak demek zorunda burak abi demesi yanlış olur çünkü anlık bir pozisyon da kaleci burak abi diyene kadar zaten iş işten geçmiş olur onun için burak daha doğru

Metin Korkmaz
Metin Korkmaz @şahin - 2 ay Önce

bak genç eğer kalecilik yapıyorsan ve yarın bir gün umarım milli takım formasını giyersin. Milli duygular ile maça çıkacaksan, örfünü unutma. "Burak abi" demek çok fark yaptırmaz pozisyonda ama eğer ki uzun olduğunu düşünürken, sesleneceğin kişi takımın kaptanı. "Kaptan" diye bağırırsın. Yakışan ve olması gereken budur.

Mahmut ARSLAN
Mahmut ARSLAN - 2 ay Önce

benim tanıdığım kaptan bu olayın altında kalmamıştır. şimdi ekranların önünde abi kardeş pozu da gelir ama perde arkasında olay öyle olmaz

Abızer
Abızer - 2 ay Önce

Altay az kalsın Alparslanın malzemeyi tutuyordu topu tutamayınca:d


SIRADAKİ HABER