Milli Takımın Hazırlık Maçı Programı Belli Oldu

2020 Avrupa Futbol Şampiyonası eleme gruplarında oynadığı 10 maçtan 7’sinden galip, 2 maçtan ise beraberlikle ayrılarak şampiyonaya katılmaya hak kazanan A Milli Takım’ın Mart ayında yapacağı hazırlık maçı takvimi belli oldu.

Milli Takımın Hazırlık Maçı Programı Belli Oldu

Türkiye Futbol Federasyonunun resmi web sitesinden yapılan açıklamaya göre Türkiye 27 Mart 2020 Cuma günü Slovenya ile, 30 Mart 2020 Pazartesi günü ise Avusturya ile karşılaşacak. Yapılacak olan 2 özel maç deplasmanda oynanacak. Avrupa Futbol Şampiyonasına 2.5 ay kala oynanacak olan bu hazırlık maçlarıyla Şenol Güneş şampiyona öncesi son hazırlıklarını tamamlayarak kafasındaki ilk 11’e şekil verecek.

A Milli Takımın Slovenya ile oynayacağı maç Ljubljana şehrinde, Avusturya ile oynayacağı maç ise Viyana’da oynanacak. Maçların oynanacağı saatler ise ileri bir tarihte açıklanacak.

Türkiye’nin önümüzdeki yıl Mart ayında oynayacağı hazırlık karşılaşmalarındaki ilk rakibi olan Slovenya elemelerde G grubunda yer almış ve grubu dördüncü sırada tamamlayarak şampiyonadan elenmişti. Oynanacak ikinci maçtaki rakip Avusturya ise Slovenya ile aynı grupta yer almış ve grubu ikinci sırada tamamlayarak 2020 Avrupa Şampiyonasına katılmaya hak kazanmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER