Nihat Özdemir'den Flaş Açıklama

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir CNN Türk canlı yayınında açıklamalar yaptı..

Nihat Özdemir'den Flaş Açıklama

Süper Lig'in 12 Haziran'da başlayacağını belirten Özdemir "Maçların oynanmama ihtimalini düşünmüyoruz" ifadesini kullandı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir CNN Türk canlı yayınında açıklamalar yaptı... Maçların seyircisiz oynanacağını belirten Özdemir "Ligler 12 Haziran'da başlamazsa bunun 19'u var. Liglerin oynatılmama ihtimalini düşünmek istemiyoruz. Hiç başka bir alternatif düşünemiyoruz. Oynatarak bu ligleri bitirmek istiyoruz. Diğer şartları hiç konuşmadık, yoksa değişik yerlere çekilir." ifadelerini kullandı.

Nihat Özdemir Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı

"Sağlık Bakanımız ile görüştük ve "Siz özerk bir kurumsunuz, kararınızı alabilirsiniz, elinizdeki protokol çok iyi, başınız sıkıştığı zaman bana danışabilirsiniz" dedi.

"Süper Lig'in İstanbul'da oynanması ya da 1. Lig'in Antalya'da oynanması gibi bir programımız yok."

"Alternatiflerimize göre lige Temmuz ortası da başlayabiliriz ve 13-14 Ağustos'ta bitirebiliriz. 12 Haziran'a daha önümüzde 1 ay var. Her şey iyi giderse belki Temmuz ayı maçlarını seyircili oynayabiliriz. Asla sağlıktan ödün vermeyiz."

"Küme düşmek üzere olan takımlar lig bitirilsin diyor. Verdikleri röportajlar kamuoyunda kimsenin gözünden kaçmıyor ve komik duruma düşüyorlar. Gerçek sağlık konularıyla ortaya çıkıyorlarsa saygım sonsuz."

"Kulüplerimiz şeffaf olsun, açık olsun, adil olsun. Herkes TFF'den kendi çıkarlarına yarayacak karar almasını bekliyor. O yüzden samimi olsunlar. İstedikleri kararda kendilerine yönelik karar çıkmasını bizden beklemesinler."

"BÜTÜN MAÇLAR SEYİRCİSİZ OYNANACAK"

"Durumları bizden daha kötü olan ülkelerin ligleri başlıyor. Bir kez daha söylüyorum önceliğimiz insan sağlığı."

"Bizim öncelikli amacımız seyircisiz olarak normal statüde oynamak. Her takım kendi sahasında oynayacak"

"Bizim takımlarımız futbol oynayarak ligleri bitirmek istiyor. Süper Lig'den 14 takım istiyor. TFF 1. Lig kulüplerinin çoğu da oynamak istiyorlar"

"BİZİM LİGLERDE BU KARARLAR MÜMKÜN DEĞİL"

"Şimdi özet vererek anlatayım. Belçika, Fransa ve Hollanda bu kararları verdi. Fransa'da federasyonla aynı fikirde değillerdi. PSG orada farklı bir şekilde öndeydi. Hollanda ve Belçika'da da öyle bir durum vardı. Süper Lig'de bugün iki takım aynı puanda, peşindeki takımların da az puan farkı var. Bizim ligde Hollanda, Belçika ya da Fransa gibi iptal edebilmek kolay değil. Tek kararımız olabilir; ligleri oynatarak tamamlamak aksi halde çok büyük tartışmalar çıkar."

"Nefes nefese giden ligde bu maçları oynatmamız gerekiyor. Futbol sevgisi hiç bir şeye benzemiyor. İnsanları üzecek kararlar almak çok kolay değil. Tek bir yolumuz var gelin bu ligleri oynayarak tamamlayalım. Eğer bugün Covid - 19 olmasaydı. Şampiyonun ilan edileceği gün bu gündü. Avrupa futbol şampiyonası başlayacaktı. İlk maç bizim maçımızdı. O maça gidecektik. Ligleri sonlandıracağımız günlerdi ama olmadı. Önemli olan bu halden nasıl çıkıp eski günlerimize gideceğiz."

"OYNATILMAMA İHTİMALİNİ DÜŞÜNMÜYORUZ"

"Ligler 12 Haziran'da başlamazsa bunun 19'u var. Liglerin oynatılmama ihtimalini düşünmek istemiyoruz. Hiç başka bir alternatif düşünemiyoruz. Oynatarak bu ligleri bitirmek istiyoruz. Diğer şartları hiç konuşmadık, yoksa değişik yerlere çekilir."

"Takımlar hazırlanırken sık sık Corona testi yaparak yollarına devam edecekler. Pozitif çıkanları ayıracağız, diğerlerine test yaparak devam edeceğiz. Bundesliga'da 14 oyuncu kalsa dahil liglere devam etme kararı aldılar. Bizim de hedefimiz bu."

"Aldığımız kararlar, görüşme yaptığımız tarafların bir tarafı da yayıncı kuruluş. Digiturk futbolda önemli bir gelir elde ettiğimiz kurum. Dört büyüklerin gelirlerinin neredeyse yüzde 40-45'i, diğer kulüplerin gelirlerinin yüzde 75-80'i bu kurumdan."

"VİRÜS ÇIKSA DAHİ DEVAM EDECEĞİZ"

"Takımlarda virüs çıksa dahi diğerlerine test yapıp, yolumuza devam etmek istiyoruz."

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2020, 14:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şakir Solmaz
Şakir Solmaz - 3 hafta Önce

Tff başkanı ligleri değil yayıncı kuruluşu ve Demiroreni düşünüyor. Iddaa yi dusunuyor buna TS başkanı da sessiz kalıyor

Şakir Solmaz
Şakir Solmaz - 3 hafta Önce

TFF NU BAŞKANI KÜME DÜŞME HATTINDA KI TAKIMLARIN LİG OYNANMASIN DİYE DÜŞÜNÜYORLAR DİYOR. PEKİ KIM GARANTİ VERECEK KORONAVIRUSUN BULAŞMAYACAGINI VEREN VARMİ. YOKSA ÖLEN ÖLÜR KALAN SAĞLAR BİZİMDİR MANTIĞI İLE DEVLET YÖNETİLMEZ

Şakir 4161
Şakir 4161 - 3 hafta Önce

Adamın umurunda değil virüs cikarsa tek umurunda olan Tüpçünün İDDİAASI TEK UMURUNDA YAYINCI KURULUŞİNSAN HAYATI DEĞİL YEŞİL DOLARLAR PARA GELSINDE NASIL GELİRSE GELSİN MANTIĞI İŞLİYORHADE BE HABERTS BUNU YAYINLA KORKMA HUKUMETTEN

Şakir Solmaz
Şakir Solmaz - 3 hafta Önce

İnsan hayatının bu kadar ucuz olmamalı. İnsan hayatının ucuz olduğu ülkeye kim gelir? Nasıl transfer yapacaksınız. Hiç bir futbolcu veya yatırımcı gelmez. Puan Durumuna göre ligleri tescil edin. Düşme olmasın tescil edin. Eden ülkeler var.

Manuel
Manuel - 3 hafta Önce

bu adam direk sinifta kalmistir. degil tff baskani okula mudur olmaz bu adamdan. tarafsiz ilkeli gercekten turk sporunu ilerio tasiyacak adam getirilmesi lazim

Mustafa
Mustafa - 3 hafta Önce

Senin Allah belanı versin virüs çıksada devam ne demek

Alp Babalık
Alp Babalık - 3 hafta Önce

19 haziranda Ankarada 4 takımlı tek devreli lig usulü play of yapılacak. Lige Sivasspor 0 puanla, Galatasaray 1 puanla, Başakşehir 4 puanla, Trabzonspor 4 puanla başlayacak. Maçlar sonunda eşit puanlı takımların bugünkü sıralalamalarına bakılacak. 25 haziranda bitirilecek.

SIRADAKİ HABER