Önümüzde ki Sezon Maçlarda Seyirci Olacak mı?

Önümüzde ki Sezon Maçlarda Seyirci Olacak mı?

Önümüzde ki Sezon Maçlarda Seyirci Olacak mı?

 

HaberTS- Haber Servisi- Ülkemiz de futbol tutkusu çok büyük bir aşka dönüşmüştür; futbolun sahibi İngiltere ve futbol ateşiyle bilinen brezilya gibi ülkelerden hiçbir farkımız kalmadı; tabi ki başarı hariç. Futbol da seyirci konusunda çok iyiyiz ve her maçta seyircilerimi takımını desteklemek için gelir. Evet, bundan birkaç yıl önce bu urum sadece üst sırada bulunan İstanbul takımları için geçerliydi ama şimdi Anadolu takımları hatta 3. Lig maçları bile çok ateşli bir şekil de geçiyor. Bununla beraber 2020 yılı içinde seyirci konusunda biraz sıkıntı yaşadık ki bunun sebebi de çok açık bir şekil de hastalık oldu; hastalıktan dolayı maçlara seyirci alınmadı; peki, önümüzde ki sezon maçlara seyirci alınacak mı? İşte detaylar

Durumlar elverirse seyirci olacak

 Yapılan açıklama bu şekilde oldu; futbol federasyonunda bulunan yetkili bir ismin yaptığı açıklamaya göre seneye yani gelecek sezon maçlara seyirci almak isteniyor. Bu durumun en büyük sebebi futbol aşkı değil tabi ki, takımlar ekonomik olarak büyük zorluklar yaşıyorlar. En büyük gelir olarak da seyircilerden gelen bilet paralı öne çıkıyor. Bu sene gelir olarak sıkıntı yaşayan takımlar seneye de seyirci ile buluşmazsa o zaman sıkıntılar çok daha büyük olacaktır. Bunu da düşünen futbol yetkilileri eğer durum müsaade ederse seyirci alacaklar. Bir konuda yabancı sınırı konusu; Türkiye de ilk defa 18 kulüp bir konuda anlaştı ve bildiri yayınladı.

Yabancı sınırı olmayacak gibi gözüküyor

 Netlik konusu yüzde yüz değil evet açıklamalar yapıldı ama belirlilik düzeyi düşük olsa da görünen köyde kılavuz istemez. Yabancı kuralı şu an futbol takımlarını çok zor durumda bırakıyor; birçok oyuncu ile imzalanan sözleşmeleri bir kenara bırakırsak, alacakları paralar bile takımların belini bükmeye yetiyor. Bu oyuncuların rekabet kattığı da bir diğer gerçek konudur; eğer yabancı kuralı değişirse yine Alper potuk ve Tarık Çamdal gibi oyunculara dünya paralar verilerek çöpte yakılmış olacaktır. Şu an takımların duruşu TFF’yi de etkilemiş gibi gözüküyor yine de net bir şey yok, burası Türkiye 10 dk. Da bir kural değişebilecek bir ülkeyiz. Bizce de yabancı kuralı böyle iyi, ilk defa ligde Anadolu takımları üç büyükleri zorluyor ve birçok oyuncumuzda yurt dışı bileti aldı. Milli takım dünya şampiyonunu sahadan sildi; şimdi derdimiz nedir ki kural değişiyoruz.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2020, 15:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER