Şansal Büyüka'dan Trabzonspor Taraftarını Kızdıracak Sözler

Şansal Büyüka, Milliyet Gazetesi'ndeki bugünkü köşesinde Süper Lig'in geleceğiyle ilgili çok çarpıcı bir yazı kaleme aldı. Büyüka yazısında, "Olmayacak duaya amin demeyin. Tescili unutun." ifadelerini kullandı.

Şansal Büyüka'dan Trabzonspor Taraftarını Kızdıracak Sözler

 Şansal Büyüka, Milliyet Gazetesi'ndeki bugünkü köşesinde Süper Lig'in geleceğiyle ilgili çok çarpıcı bir yazı kaleme aldı ve Süper Lig'deki olası senaryoları değerlendirdi. 

İşte Şansal Büyüka'nın bugün çok konuşulacak o yazısı:

Lyon karara itiraz etti

Fransa Hükümeti, ligleri mevcut haliyle “tescil etti” ve PSG’nin şampiyonluğunu, Toulouse ile Amiens’in küme düştüğünü ilan etti. PSG zaten bir maç eksiğine rağmen en yakın rakibi Marsilya’dan 12 puan öndeydi. Touloues ile Amiens, tehlike bölgesine “Demir atmış” ve üstlerindeki rakiplerinden puan olarak çok geride kalmıştı. Bu çok net tabloya rağmen, Avrupa kupaları için mücadele eden Lyon, bu karara itiraz etti ve mahkemeye gideceğini açıkladı.

Liverpool şampiyonluğunu çoktan ilan etti 

İngiltere’de Liverpool, bitime kısa bir süre kala en yakın rakibinden tam 25 puan önde... Şampiyonluğunu zaten çoktan ilan etti. Buna rağmen İngiliz kulüpleri toplandı ve yarım kalmış bir ligin “tescil” edilmesinin futbolun ruhuna aykırı olduğunu belirterek, şartlar izin verirse maçları tamamlamak istediklerini açıkladı. Dilerim bizde kalan maçlar oynanır ve lig tamamlanır. Ama şartlar izin vermezse ve lig tamamlanamazsa ne olur? Lig bu haliyle tescil edilir mi? Bizde hem şampiyonluk yarışında, hem tehlike bölgesinde Fransa ve İngiltere’de olduğu gibi açık puan farkları yok. Tam aksine, “Bitişik nizam” bir yarış var. Takımlar “tespih tanesi” gibi dizilmiş, birbirlerini kovalıyorlar.

Lig tescil edilirse lider Trabzonspor “şampiyon” ilan edilir. Başakşehir, Trabzonspor ile aynı puanda ve ikinci sırada... Şampiyonluk için ciddi bir şansı var. Başakşehir bu tescili kabul eder mi? Hadi, Başakşehir’in arkasında milyonlar yok, sesi ve etkisi fazla olmaz diyelim.

Galatasaray buna evet demez isyan çıkar

Galatasaray bu iki takımın 3 puan gerisinde, yani bir maçlık mesafede... Üstelik lider Trabzonspor ile İstanbul’da oynayacak ve maçı kazanabilirse ikili averajda üstünlük sağlayacak. Böyle bir durumda ligi tescil ederseniz, bunu milyonlarca Galatasaraylıya ve koca bir camiaya asla anlatamazsınız. Ligin bu haliyle tescili, Galatasaray’ın üst üste üçüncü şampiyonluğa gidişini, Şampiyonlar Ligi’ne katılma ve büyük para kazanma ümidini bitirir ki, Galatasaray buna asla “evet” demez, isyan çıkar.

YORUM EKLE
YORUMLAR
61 61
61 61 - 1 ay Önce

Erkek Orospu Trabzonsporun şampiynlukları elinden alınırken isyan çıkmamıştı, o zamanlar nerdeydiniz.Trabzonun son şampiyonluğundan sonra em az dört şampiyonluğunu yediniz , o zaman niçin yazmadın.

stfnya
stfnya - 1 ay Önce

2011 şikeli şampiyonluğa ses çıkaramayan siz sefiller buna kimsiniz ki laf söyleme cesaretini buluyorsunuz. bu sefer başaramayacaksınız. şampiyonluğumuzu alamayacaksınız

Gurbetçi
Gurbetçi - 1 ay Önce

Gs Kim soruyorki Kabul ediyirmusin ermiyormusin

Yahya Kemal bakaç
Yahya Kemal bakaç - 1 ay Önce

Bu şansalın kahpelik belli ki baba mesleği bunu hiç bir Trabzonlu da kabul etmez lakin ortada bir salgın var futbolcular rahatsız teknik kadro rahatsız insan sağlığından önemli de değil mevzusu bile olamaz kaldırırsın küme düşmeyi seneye 21 takımla devam edersin seneye 4 takım düşürüp 3 takım çıkartırsın 20 takımlı ligimiz olur

Gökhan
Gökhan - 1 ay Önce

Niye trabzonspor sana çokmu soktu cinconun acik köpeği sen merak etme biz her türlü senide tohumlarız

Ünal Katırcı
Ünal Katırcı - 1 ay Önce

Kore virüs hastalığının hiçbir ilacı yok bunun için herkes para peşinde 4000 kişi virüsten Hakkın rahmetine kavuşmuştur hepsine Allah'tan rahmet diliyorum Bizimkiler gelmiş yok Lig oynanacak yok okullar açılacak önce hastalığımızı atalım ondan sonra Gereken yapılır Trabzonspor taraftarı Trabzonspor 2019 2020 şampiyonudur bunu bilin �stanbul takımlarına Zırnık yok oynayan hakkı ile kazanır daha 1.lig 1958'de başladı Ondan önce zaten Lig yoktu boşu boşuna yorum yapmayın Türkiye'de 2 şampiyon var Ahmet oradan gelip de şampiyon olan takımlar Trabzonspor ve Bursaspor dur bunlar takımların hakkıdır parmakla tarif edilen takımlar Anca boş boş konuşurlar neyin büyümüş �stanbul takımları en büyük Cenabı Allah başka büyük yoktur Saygılarımla

Kartal ramazan
Kartal ramazan - 1 ay Önce

Gucunuz yeterse alin bakim sampiyonlu trabzondan istambulu basiniza yikariz

Ömer Bülbül
Ömer Bülbül - 1 ay Önce

Bak şansal aka Biz TS taraftarı olarak herşart ligi oynayıp şampiyon olmak istiyoruz veye hakkımızı sahada sonlandırmak amacımız.yanlız sen ve diğer TV yorumcuları yorumlarınızı hep çakal kurnazlığı ile yapıyorsunuz sizi zorlayan ligin tepesinde bir istanbul takımının olmamasıdır.YARATANA inandığım kibi inanıyorumki diyeçektinizki sağlık herşeyden önemli buşartlarta zatan ligin 26 haftacı oynanmış lig bu şekilde tescil edilsin.şimdi hesap yapıyorsunuz istediğiniz hesapı tutduramıyorsunuz sıkıntınız büyük inşAllah bu sene o sene diyoruz sabırla bekliyoruz.ŞAMPIYON TRABZON çünkü bunu hakediyor .mayıs 'da çifte Bayram kutlayacağız.


SIRADAKİ HABER