Şaşırtan Fırat Aydınus Kararı

MHK Fırat Aydınus'u uyarmakla yetindi

Şaşırtan Fırat Aydınus Kararı

Gaziantep FK-Trabzonspor maçında ev sahibi takım lehine verdiği penaltı ile tepkilerin odak noktası olan hakem Fırat Aydınus maçın ardından da fotoğrafları ile gündeme damga vurmuştu.Karşılaşmanın gözlemcisi Yunus Yıldırım ile birlikte bir restoranda yemek yiyen Aydınus'a ağır ceza gelmesi bekleniyordu. Gözlemcilere Kovid-19 testi uygulanmadığı için hakemlerle bir araya gelmeleri yasak. Ancak Aydınus ile gözlemci Yunus Yıldırım kuralları göz ardı ederek yemekte buluştu.

Fırat Aydınus'a Disiplin Talimatları'nın "Talimatlara Aykırı Hareket" 46. maddeye göre 1-2 hafta ceza geleceği beklenirken, MHK sadece uyarı ile konuyu kapattı.

Aydınus daha önce de yardımcı hakeme ettiği küfürlerle gündeme gelmişti. 2018-19 sezonunda 24. haftadaki Yeni Malatya-M.Başakşehir maçında yardımcısı Yusuf Bozdoğan'a ağza alınmayacak ifadeler kullanan Aydınus'a 30 gün hak mahrumiyeti verilmiş, cezayı ise milli arada çekmişti.

Sabah

YORUM EKLE
YORUMLAR
True Legend
True Legend - 6 gün Önce

Haha ne bekliyorduk tabiki ödüllendirecek firat aydinusu arkasında kim var hiç kimse korkudan ne söyleyebiliyor ne yazabiliyor büyük İsrail projesi eşbaşkani Tayyip Erdoğan var işin arkasinda tam bir Trabzonspor düşmani tayip bu tayip gidene kadar doğranacak belkide küme düşürecekler yarın bakın nasıl doğruyorlar bizi bile nile

SIRADAKİ HABER