Sınırı Aşan Kulüpler Belli Oldu

Son günlerde TFF'nin aldığı skandal kararın katkı sağlayacağı kulüpler belli oldu

Sınırı Aşan Kulüpler Belli Oldu

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, önceki gün yaptığı ve geç saatlerde internet sitesinden duyurulan açıklamayla, sezon başında uygulamaya sokulan ‘Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı'nda değişikliğe gitti.

Buna göre 2019-2020 sezonu için kabul edilebilir sapma tutarı yüzde 30'dan yüzde 40'a yükseltildi. TFF'nin yayımcı kuruluşla yapılan yeni anlaşmayla gelirlerin azalması ve kurdaki artışı gerekçe gösterdiği öğrenildi.

Türk futbolunun kurtuluşu olarak sunulan bu uygulamanın kısa sürede değişmesi dikkat çekerken akıllara TFF Başkanı Nihat Özdemir'in 21 Kasım'da yaptığı açıklama geldi.

Özdemir, “Ocak ayından itibaren can yakacak kararlar almak zorunda kalacağız. Gerekirse transfer yasağı, puan silme, küme düşürme cezalarını uygulayacağız. Kimsenin gözünün yaşına bakmayacağız” demişti. Bu açıklamadan 18 gün sonra yapılan değişiklik tepki çekti.

TRABZONSPOR İSYANDA

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, TFF'nin kararına karşı olduklarını söyledi. TFF Tahkim Kurulu'na, değişikliğin kaldırılması için başvuracaklarını belirten Ağaoğlu, “Bu karar Tahkim'den dönerse, gerekirse UEFA'ya ve CAS'a götüreceğiz. Yüzde 30 limit bile fazlaydı. Hiçbir karar sezon ortasında değiştirilemez” dedi.

Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı ise değişikliği desteklediklerini kaydetti.

4 KULÜP SINIRI AŞIYOR İDDİASI

Edinilen bilgiye göre: Başakşehir, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray, belirlenen kulüp harcama limitini aşmış durumda. Trabzonspor'un ise sınır aşım sorununun bulunmadığı belirtiliyor. (Sözcü)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şanli Hi̇lal
Şanli Hi̇lal - 10 ay Önce

ts yaslamış kendini devlete ekmek elden su gölden ondan sonra biz bütçemizi tutturduk kural değişmesin diye veryansın ediyor. zamanında kış olimpiyatları için gelen parayı nereye aktardınız ? zamanında devlete bir kuruş vergi ödemeden bütün borçlarınız silindiğinde neden aynı hassasiyeti göstermediniz ? Allahın ezikleri.

SIRADAKİ HABER