Sturridge Şok Yaşattı

Trabzonspor’un eski yıldızı Daniel Sturridge, İngiltere’de gündem olmaya devam ediyor. Sturridge, İngiltere’de taşındığı bir malikanede bir çocuğun ’N…..” etiketli Netflix hesabı nedeniyle ev sahibine ırk ayrımcılığı ve taciz iddiasıyla dava açtı. 100 bin pound tazminat talep eden Sturridge’ye mahkemeye red cevabı verdi. Ailenin Sturridge’den defalarca özür dilediği, 11 yaşındaki çocuğun da bu hareketi ırkçılık maksadıyla yapmadığı belirtildi.

Sturridge Şok Yaşattı

Trabzonspor’un eski yıldızı Daniel Sturridge, İngiltere’de açtığı ırkçılık ve taciz davasından umduğunu bulamadı.

İngiliz Daily Mail Gazetesinde yer alan habere göre, Sturridge ve ortağı Jamilla Ferreira, Ekim 2018’de futbolcunun Liverpool’da 6 aylık dönemi sırsında 18 bin 500 bin sterlinlik konak kiraladı. 

Ancak taşınmalarından iki aydın kısa bir süre sonra Sturridge ve Ferreira Apple TV hesaplarıyla, ev sahiplerinin Netflix uygulamasına eriştiklerinde  “n******”adlı bir profil keşfetti.

Bunun üzerine çift “Ayrımcılık” ve “Irkları nedeniyle taciz” iddiasıyla 100 bin raundluk tazminat talep etti.


Ancak yargıç, Sturridge’nin iddasını reddetti ve ailenin 11 yaşındaki oğullarına ait hesap için gerçek bir özür girişiminde bulunduğunu söyledi. 

Sturridge ve Ferreira’nın keşfettiği profilin n kelimesi ile birlikte siyah bir kişinin karikatürünü gösterdiği kaydedildi.

 Mahkeme belgelerinde ise çocuklarıyla birlikte Kalifornia’ya taşınan ailenin bolca özür dilediğini ve hesabın farkında olmadıklarını söylediği kaydedildi. Aile oğullarının siyah müzik, özellikle rap hayranı olduğunu ve bu terimi dinlerken duymuş olabileceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2021, 16:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zihni Fikri parlak
Zihni Fikri parlak - 1 ay Önce

N devamı nedir anlamadım

Mikrop Erdal
Mikrop Erdal @Zihni Fikri parlak - 1 ay Önce

nigger olması lazım

SIRADAKİ HABER