Süper Lig'de Gelecek Sezona Onun İsmi Verildi

Süper Lig'de gelecek sezonun ismi açıklandı.

FUTBOL 18.01.2022, 13:53 18.01.2022, 13:57
Süper Lig'de Gelecek Sezona Onun İsmi Verildi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Süper Lig'de bu sezona Ahmet Çalık adının verildiğini resmen açıkladı.

TFF'nin açıklaması şöyle:

''Bilindiği üzere önceki yıllarda Spor Toto Süper Lig'in Türk futboluna unutulmaz katkılarda bulunan futbol adamları ve eski millî futbolcuların anısına oynanması uygulanması Federasyonumuz tarafından 2019-2020 sezonu itibarıyla kaldırılmıştı.

Ancak, geçtiğimiz hafta Salı günü elim bir trafik kazası sonucunda kaybettiğimiz; efendiliği, örnek kişiliği, sahadaki centilmen mücadelesi ve duruşuyla bütün herkesin takdirini kazanmış millî oyuncumuz İttifak Holding Konyasporlu merhum Ahmet Çalık gerek Federasyonumuz gerek kulüplerimiz gerek Konya halkı tarafından ismine yakışır şekilde anılmış ve çeşitli etkinlikler düzenlenmiştir.

Yönetim Kurulumuz yaptığı değerlendirmede, her ne kadar sezona isim verme uygulamasını kaldırmış olsa da sadece bu sezona mahsus olmak üzere ligin kalan haftalarının 2021-2022 Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonu olarak oynatılmasına karar vermiştir.

8'i A Millî olmak üzere 76 kez Ay-Yıldızlı formamızı giyen merhum Ahmet Çalık'a bir kez daha Allah'tan rahmet; ailesi, sevenleri, İttifak Holding Konyaspor ve tüm Türk futbol camiasına tekrardan başsağlığı dileriz.''

Yorumlar (5)
hasan 6 ay önce
Gelecek değil bu sezon olacak başlığınız
TFF:Yönetim Kurulumuz yaptığı değerlendirmede, her ne kadar sezona isim verme uygulamasını kaldırmış olsa da sadece bu sezona mahsus olmak üzere ligin kalan haftalarının 2021-2022 Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonu olarak oynatılmasına karar vermiştir.
Emre özcan 6 ay önce
Ve o futbolcu anısına adı koyulan sezonda en güzel şampiyonluk Trabzonspora yakışır bu yüzden şampiyon olacağız salağaaaa yatmayın!
Emre özcan 6 ay önce
Ve o futbolcuya en yaşıkır
Emre ÖZCAN 6 ay önce
Çok teprik ediyorum düşünüpte bu kararı alanlara verenlere herkezten allah razı olsun ve bir futbol taraftarı olarak bu güzel düşüncenin ardından ligte oynanan maçlarda
Emre özcan 6 ay önce
Çok güzel bir düşünce fakat madem böyle saygı ile anmak istiyorsak bu saygıya yakışır şekilde ligte kalan maçlarda agmet çalığa yakışır şekilde hatasız namuslu onurlu oynatılması gerekmektedirOzmnda en yakışır şampiyon trabzonspor olacaktır