Süper Lig Kulüplerine 350 Milyon TL'lik Müjde

TFF Süper Lig'in yeni isim sponsoru belli oldu.

Süper Lig Kulüplerine 350 Milyon TL'lik Müjde

Daha önce 9 sezon Süper Lig'in isim sponsoru olan Spor Toto, TFF Süper Lig'in yeni isim sponsoru oldu. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Kulüpler Birliği ve yayıncı kuruluş Digitürk arasında yaşanan ücret sorunu da Spor Toto'nun sponsor olmasıyla birlikte sona erdi

Aylardır süren yayın ihalesi krizi tamamen çözüldü. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Külüpler Birliği ve yayıncı kuruluş Digitürk arasında kedi yumağına dönen ücret sorunu Spor Toto'nun da sponsor olmasıyla tamamen çözüldü.

Kriz tamamen çözüldü
TFF ile Digitürk arasında daha önce 1 yıllık yayin anlaşması 2 milyar 650 milyon liraya sağlanmıştı. Ancak bu paranın 350 milyon lirasının isim sponsorluğu vasıtasıyla sağlanması konusunda da bir anlaşmazlık çıkmıştı. 

Çünkü kulüpler, 2 milyar 650 milyon liranın üzerine ayrıca isim sponsorluğu gelirinin de eklenmesini talep ediyordu. Yayıncı ise kasasından 2.3 milyon liradan fazla çıkmayacağını belirtimişti. Nihayetinde her şey dahil 2 milyar 650 milyon lirada anlaşma bağıtlanmıştı.

350 milyon lira
Ve isim sponsorluğu anlaşması da bugün gerçekleşti. Spor Toto, 350 milyon lira karşılığında Süper Lig ve TFF 1. Lig'in isim sponsoru oldu. Bu kaynak kulüplere dağıtılacak.

9 sezon adını verdi
Spor Toto, daha önce de 2010-11, 2011-12, 2012-13, 2013-14, 2014-15, 2015-16, 2016-17, 2017-18, 2018-19 olmak üzere tam 9 sezon boyunca Süper Lig'e adını vermişti.

Saran Group yeni ihalede aday
Süper Lig ve TFF. Lig için gelecek yıl yeni yayın ihalesi gerçekleştirilecek. TFF Başkanı Nihat Özdemir, yeni ihalede bir çok firmanın içinde yer aldığı konsorsiyum modelini benimsemeye yakın olduklarını açıklamıştı.

Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, Fox TV'de cumartesi günü katıldığı programda yeni yayın ihalesi için iddialı olduklarını belirterek, şartnameyi alacaklarını açıklamıştı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kılıçarslan
Kılıçarslan - 3 hafta Önce

Yayıncı kuruluş kimi isterse o şampiyon olur, geçen sene bizi istemediler mesela, çoğu gs kökenli o yüzden son yıllarda gs patır patır şampiyon oldu. saran ihaleyi alırsa artık fb geçer gsnin yerine ve artık o kollanarak sampiyonlukları alır

Zorluaslan
Zorluaslan - 3 hafta Önce

Şimdi diyorsun arablar sonsenelerde GS,bjk hstire birde vs diyosun Saranda gelse Mason desdekli fetoculsri nasilyenecek yıllardır hakem Lee bir sisteminnicinde bizde koskoca yalanlarla milyonları n gozuonunde olan penaltı verilmiyor sorun yayincimi baska dertmi

SIRADAKİ HABER