TFF Başkanından Flaş Açıklamalar

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir'den flaş açıklamalar.

TFF Başkanından Flaş Açıklamalar

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, liglerin başlamasından, yayıncı kuruluşa, gündemdeki hakem eleştirilerinden, takımların seyircili maç isteklerine kadar birçok konuda özel açıklamalarda bulundu. 

"NE OLURSA OLSUN LİGLERE DEVAM EDECEĞİZ"

Liglerin pandemi sürecinde başlamasını ve kulüplerin tedbir konusunda hassas olmaları gerektiğini belirten Özdemir, "Liglerimiz başladı, Süper Lig takımlarımızı bu işlere çok dikkat ediyor, aynı şekilde 1'inci Lig takımlarımız da çok dikkat ediyor. Misli.com 2'nci Lig ve Misli.com 3'üncü Lig'de pandemiden dolayı bazı olaylar yaşıyoruz. Her kulübün dikkat etmesi lazım. Hakemlere gözümüz gibi bakıyoruz, onlarda da pozitif vakalar çıkıyor. 2'nci Lig ve 3'üncü Lig takımları kamp yerlerini antrenman sahalarına daha çok dikkat etmeleri gerekiyor. Ne olursa olsun liglere devam edeceğiz" diye konuştu.

"MAÇLARIMIZI SEYİRCİLİ OYNAMAK İSTİYORUZ"

Takımların maçları seyircili oynama isteğine de değinen Özdemir, "Türkiye'de pandeminin seyrini hep birlikte takip ediyoruz. Sağlık Bakanlığımız ve Bilim Kurulumuz da bu işin üzerinde. Sürekli görüşme halindeyiz. Türkiye Futbol Federasyonu Sağlık Kurulu da bu işin üzerinde. Biz de maçları seyircili oynatmak istiyoruz, neredeyse yüzde 10 kapasiteli oynamasına da razı olduk ama Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu müsaade etmiyor. Önümüzdeki günlerde pandemi de bir rahatlama olursa görüşmelerimizi devam ettirerek  bütün liglerimizi az da olsa, taraftarla hiç olmazsa localarımızı açarak liglerimize devam etmek istiyoruz" diye konuştu.

"YAYINCI KURULUŞLA GÖRÜŞMEMİZ SÜRÜYOR"

Yayıncı kuruluş ile yaşanan ödeme konusunda yakın zamanda çözülmesi için görüşmelerin sürdüğünü dile getiren Özdemir, "Görüşmelerimiz devam ediyor. Sık sık görüşüyoruz, inşallah onu da kısa sürede sonuçlandıracağız" dedi.

"HAKEMLER DE İNSAN, HATALARI EN ALT SEVİYEDE TUTMAK İSTİYORUZ"

Hakem hatalarının en asgari şekilde olması için çalıştıklarını söyleyen Özdemir,  "Maçlarımızı hem hakemlerimiz, hem de VAR yönetiyor. Bunun TFF 1'inci Ligi ve Msli.com 2'nci Lig, Misli.com 3'üncü Lig'i var ve buralarda da hakem olaylarına maalesef rastlıyoruz, olabilir onlar da insan, VAR'da görevli olanlar da insan. Biz bu hataları en alt seviyede, minimum seviyede tutmak istiyoruz. Merkez Hakem Kurulu ve hakem arkadaşlar ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar. Her geçen hafta daha da iyi olacaklarına da inanıyoruz" açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halil Sağlam
Halil Sağlam - 1 ay Önce

Sayın başkan acaba hakemlerin ağzını burnunu birileri dağıtırsa o zama nda bunlarda insan hata yaparlar diyebilecek isin saygılar

Hüseyin
Hüseyin @Halil Sağlam - 1 ay Önce

Ya da bir hakemi söyle bacaklarindan kaza ile veya hata ile vursalar nasil olurdu acaba cok merak ediyorum...

Gurbetci
Gurbetci - 1 ay Önce

hakem ler de insan da bu hakemler hep aynı takıma mı hayvanlaşıyor .

Hüseyin Akyüz
Hüseyin Akyüz - 1 ay Önce

Bizim konustugumuz hakem hatalari degil, hakemlerin bilerek kasitli olarak Trabzonspor aleyhine verdigi kararlar ve onlarin tutumlari. Hata herkesin yasadigi bir sey. Ama 34 mac hata yaparsaniz bu hata olmaktan cikip kasit olur, suc olur!

Nafıź akyüz
Nafıź akyüz - 1 ay Önce

En sonunda olacağı o birilerinin canı yanmadan düzeleceğe benzemiyor

Engin Güler
Engin Güler - 1 ay Önce

Hikaye anlatma yürü git

Esin Aydoğan
Esin Aydoğan - 1 ay Önce

Lig kendini belli edince hakemlerde düzelir

Mucit macit
Mucit macit - 1 ay Önce

Bir hakemi uc bes hafta aralarla tekrarlayan hatalari sebebiyle konusuyorsak o hakem iyi hakem degildir isten kovulmali. Kovmazsan 5 hafta sonra tekrar ayni terane.

SIRADAKİ HABER