TFF Başkanlığı İçin İki İsim Yarışacak

TFF Başkan adaylığında tanınan süre doldu.

FUTBOL 09.06.2022, 17:55
TFF Başkanlığı İçin İki İsim Yarışacak

Mehmet Büyükekşi günler öncesinden adaylık dilekçesini iletmişti. Hüseyin Yangın da son dakikalarda aday oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) 16 Haziran'da Ankara'da yapılacak olağanüstü seçimi için adaylık başvuru süresi bugün doldu. Saat 17.00 itibarıyla başkan adaylarının dilekçe vermesi için tanınan süre sona erdi. Adaylar, toplam delege sayısının 5'te 1'ine tekabül edilen ıslak imzayı ise seçim gününe kadar toplama hakkına sahip.

Hüseyin Yangın da aday oldu
TFF Başkan adaylığı için ilk dilekçeyi daha önce eski Gaziantep FK Başkanı Mehmet Büyükekşi vermişti.  Sürenin dolmasına yaklaşık 1 saat kala eski Pazarspor Başkanı Hüseyin Yangın da TFF Genel Sekreterliği'ne giderek adaylık için dilekçesini verdi.

Yangın halihazırda da Pazarspor'un onursal başkanı konumunda. Büyükekşi ve Yangın, genel kurulda yarışacak ama öncelikle gerekli imzaları toplamaları gerekiyor. Büyükekşi daha önce yaptığı açıklamada 234 imza topladığını belirtmişti.

Yeni başkan 1 yıllığına seçilecek
TFF Olağanüstü Genel Kurulu, 16 Haziran'da Ankara'da yapılacak. Çoğunluk sağlanamazsa, üçte ikilik çoğunluk aranmaksızın salt çoğunlukla 17 Haziran'da seçime gidilecek. Başkanlığa seçilecek kişi, bir yıl boyunca TFF koltuğunda oturacak. 2023 Haziran'ındaysa 4 yıllık bir dönem için olağan genel kurul gerçekleştirilecek.

Yorumlar (1)
okan boran 4 hafta önce
ikisi de birbirinden yeteneksiz aday. türk futbolu zaten bitik. körler sağırlar birbirini ağırlar hesabı. kendi aralarında takılsınlar.