TFF'den Flaş Zekeriya Alp Açıklaması

Zekeriya Alp'in istifasının konuşulduğu günlerde TFF'den flaş açıklama geldi.

TFF'den Flaş Zekeriya Alp Açıklaması
banner818

İşte TFF'den yapılan açıklama;

Son zamanlarda Merkez Hakem Kurulumuz ve hakemlerimizin kulüplerimiz tarafından en önemli gündem maddesi ve tartışma konusu haline getirildiğini üzülerek görmekteyiz.

Türk futbolunun her daim ihtiyacı olan huzurun aksine MHK Başkanımız Sayın Zekeriya Alp, kurulumuz ve hakemlerimizin temel sorun gibi gösterilmesini doğru bulmamaktayız. Kaldı ki bu tartışmaların kimseye de bir faydası olmamakta, Türk hakemliğine de hiçbir şekilde artı sağlamamaktadır.

Sayın Zekeriya Alp ve ekip arkadaşları Türkiye'de en zor görevlerden birisini üstlenmiş olup Türk hakemliğinin en iyi seviyeye gelmesi için ellerinden gelen bütün çabayı göstermektedir. Kurulumuz, bugüne kadar özellikle genç hakemlerin yetişmesi başta olmak üzere birçok proje ile görevlerini başarıyla sürdürmekte, hakemlerimizin performanslarının en iyi noktaya gelmesi için büyük bir gayretle çalışmaktadır.

Bugün bütün dünyada VAR sistemi tartışılmakta, hakemlerin kararları eleştiri konusu yapılmaktadır. Ancak ülkemizde hakemlerimizin yönetimleri ile ilgili açıklamalar eleştiri boyutunu aşmaktadır. Bu konuda daha dikkatli olunmalı, hakemlerimize saygı duyulmalıdır.

Kulüplerimize çağrımız ivedilikle gündemlerinden MHK'yi çıkartmaları, maksadını aşan açıklamalardan kaçınmaları ve bir an önce sahaya dönmeleridir.

Rekabet seviyesinin oldukça yüksek olduğu, her takımının hedefinin bulunduğu sezonun geri kalanında futbolun güzelliklerinin daha fazla konuşulacağına, tüm kulüplerimizin Fair Play, dostluk ve kardeşlik içerisinde yarışacaklarına inancımız tamdır. 

Kamuoyuna saygılarımızla.

Türkiye Futbol Federasyonu

YORUM EKLE
YORUMLAR
Engin Güler
Engin Güler - 3 hafta Önce

TFF sen önce İstanbul takımları için düdük çalan hakemleri ni temizle biz hak edene saygı gösteririz.işine bak TFF Mhk.

manuel
manuel - 4 hafta Önce

sike var da yapiliyor. hakeme yanlis acidan yanlis yerleri gosteriyorlar. pozisyonlar belli bir video hizinda izletilmiyor

Asker61
Asker61 - 4 hafta Önce

TFF halen yine o bazı hakemleri, zekeriya alp ve ekibini savunuyorsunuz şıracının kefili bozacı misali bu kadar vurdum duymamazlık olmaz.kurumunuza zerre güvendim yok.

Sabri Üçüncü
Sabri Üçüncü - 4 hafta Önce

TFF kulüplere çağrı yapmış
Bunun üzerine..
Bende diyorumki

Her takımın hedefi ,hedefleri vardır diyorsun..Bizimde hedefimiz vardır,35 senedir bu hedefe kilitlendik.Bu zaman zarfında bizin en az 6 şampiyonluğumuzu çaldınız..
Bu vesileyle,SİZİN emek hırsızlarınız hedeflere koşarken, İstanbul takımları olunca hedeften kayma,
TRABZONSPOR olunca,hedefe kilitlenme şeklinde olursa ki öyle oluyor,bu yapılana hedeften şaşırtma aldatma ve üçkağıtcılığa girer.
bu yapılanın üstünü örtmeye çalışmak da üçkağıtcılığın daniskasıdır.
Hani bir seslenme şekli varya
Hey TFF
Ey MHK
Ula Kulüpler birliği
Yalaka Tv yalakaları
Ortaluk toz DUMAN olacak diyor bu taraftar...

I danişmaz e
I danişmaz e - 4 hafta Önce

Alman bozmasi daha adam yokmuydu turkiyede seni TFF Başkani secdiler

Yaşar Doğqn
Yaşar Doğqn - 4 hafta Önce

Başarıdan bahsetmişsiniz
5-6 hakemle ligin yükünü çekiyorsunuz
Açıklamanız çelişkilerle dolu
Var yokken görmedi kaçırdı pozisyonu diyorduk ama şimdi ekranda gördüklerinin tersini veriyorlar. Şimdiki hatadan öte oluyor. Hakarete karşıyım yanlız canı yananında kusura bakmayım ama eleştirmekte hakkıdır yani

mutlu meydan
mutlu meydan - 4 hafta Önce

YANLIŞ YAPAN HAKEMLERE SAYGI İSDEMEK KARŞISINDAKILERİ APTAL YERINE KOYMAKLA EŞDEĞERDİR

Vedatdogan
Vedatdogan - 3 hafta Önce

Mhk baskani serefsiz


SIRADAKİ HABER