Trabzonspor'un Eski Yöneticisi'ne Köklü Kulüpten Adaylık Teklifi

Aslen Sakaryalı olan ünlü iş adamı Yaşar Aşçıoğlu’nun Sakaryaspor Başkanlığı’na aday olması için İstanbul ve Sakaryalı iş insanlarının teklif götürüldüğü öğrenildi.

Trabzonspor'un Eski Yöneticisi'ne Köklü Kulüpten Adaylık Teklifi

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliği yapan ünlü iş insanı Yaşar Aşçıoğlu’nun  Sakaryaspor  Başkan Adayı olması için  İstanbul ve Sakaryalı iş insanları teklif götürdü. Çok güçlü bir yönetim ile Sakaryaspor Başkanlığı’na aday olması istenen Aşçıoğlu’nun teklife sıcak baktığı öğrenildi.

Trabzonspor eski Başkan Yardımcısı olan Aşçıoğlu, kendisine teklif getirenlere, “Sakaryaspor benim ilk sevdamdır. Çocukluk yıllarında Sakaryaspor sevdasıyla büyüdük. Yeşil siyahlı takımımızın hak ettiği yere gelmesi için üzerimiz düşen görevi yapmaya hazırız” dediği öğrenildi.

Öte yandan Aşçıoğlu’nun kulüp başkanı olmasını isteyen iş insanları  Sakarya  Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile bugün veya yarın görüşeceği öğrenildi.

Yaşar Aşçıoğlu kimdir?
1959 Trabzon, Of doğumlu.
21 yaşına kadar Of’ta tuğlacılık yapan Yaşar Aşçıoğlu, bugün milyon TL'lik projelere imza atan Aşçıoğlu Group'un Yönetim Kurulu Başkanı.İstanbul’da da 1967’de Aşçıoğlu İnşaat’ı kuran babası Selahattin Aşçıoğlu’nun yanında çalışan Yaşar Aşçıoğlu, tuğla indirdi, çivi düzeltip babasına sattı, inşaat çavuşluğu yaptı. 20 yaşında daire sattı, 21 yaşında ise Aşçıoğlu İnşaat’ın patronu oldu.
Yaşar Aşçıoğlu’nun oğulları, eski başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın oğlu Yavuz Yılmaz ile otoyol çalışmaları yapıyor. Ayrıca ENKA’nın taşeronu olarak Arnavutluk’ta otoyol inşaatı yapıyor. Bunların dışında Malta, Libya ve Romanya’da da benzer işleri hayata geçiriyor.
İstanbul İnşaatçılar Derneği Genel Başkanlığı ve İstanbul Emniyet Dernekleri Başkanı ayrıca TİYAD (Trabzon İşadamları Derneği) 2. Başkan Vekilliği, TFF Yönetim Kurulu Üyeliği, Trabzonspor Başkan Yardımcılığı yaptı. (Akyazı.net)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aydın S.
Aydın S. - 2 hafta Önce

Çok kısa süre başk yerdımcılığı yapmış özel uçağı ile bi ara gördüğümüz sonra kayıp giden bi zengin. Trabzonspor a görevini tamamlamışmı da sakaryaya başkan olacakmış?

SIRADAKİ HABER