TRT Spor'un Fenerbahçeli Muhabiri Yağız Sabuncuoğlu'ndan Rezilce Paylaşım

Yağız Sabuncuoğlu kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Yağız Sabuncoğlu hangi takımlı?

TRT Spor'un Fenerbahçeli Muhabiri Yağız Sabuncuoğlu'ndan Rezilce Paylaşım

#TRTGereğiniYap etiketi gündemin ilk sırasına oturdu

TRT Spor Fenerbahçe muhabiri Yağız Sabuncuoğlu'nun Trabzonspor hakkındaki olumsuz bir tweeti futbol caminasını hareketlendirdi. Trabzonspor taraftarları sosyal medya sitelerinde bir araya gelerek Sabuncuoğlu'nun işten çıkarılmasını istedi.

TRT SPOR MUHABİRİ YAĞIZ SABUNCUOĞLU'NA TRABZONSPOR TARAFTARINDAN BÜYÜK TEPKİ

Yağız Sabuncuoğlu'nun Trabzonspor için söylemleri üzerine takıma gönül veren taraftarlar #TRTGereğiniYap adlı etiket çalışması başlattı. Selçuk Şahinbaş; "Herkesin vergisi ile maaşların ödendiği bir kurumda böyle bir terbiyesizlik yapmış kişinin bir dakika daha o kurumda kalmaması gerekir" dedi. Yayın ilkeleri gereği muhabirlerin yorumlarını objektif bir şekilde yapması gerekiyor. Son duruma ilişkin detaylar araştırılırken kurumun muhabir Yağız Sabuncuoğlu hakkında vereceği karar ise merak ediliyor.

YAĞIZ SABUNCUOĞLU KİMDİR? KAÇ YAŞINDA? NERELİ?
Yağız Sabuncuoğlu, 1991 yılında Eskişehir’de dünyaya geldi. Kariyerine NTV Spor’da stajyer olarak başladıktan sonra  DAZN’da (Perform Media) 3 sene görev aldı. Daha sonra Habertürk’e geçti. Burada çalışırken eşzamanlı olarak S Sport’ta maç spikerliği yaptı. 2018 yılında  Haber Global’de spor muhabiri olarak göreve başladı ve burada 2 yıl görev yaptı. 2019’da International Sports Summit’de ‘Yılın En İyi TV Muhabiri’ seçildi. 30 yaşındaki Yağız Sabuncuoğlu, 2020 yılının Şubat ayından bu yana TRT Spor’da muhabirlik görevini sürdürüyor.

YAĞIZ SABUNCOĞLU HANGİ TAKIMLI?
Yağız Sabuncuoğlu'nun Fenerbahçeli olduğu söylenebilir. Öte yandan TRT Spor'da Fenerbahçe muhabiri olarak görev almaktadır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Levent uyssl
Levent uyssl - 1 ay Önce

Çok güzel özetlemiş gerçek gerçektir

Mert Özçelik
Mert Özçelik - 3 hafta Önce

Böyle bir yoruma sizin tepkinizin iyi niyetli olduğu da söylenemez!

SIRADAKİ HABER