Türkiye'de Yıldırım Demirören Baskısı!

Süper Lig'in tescil edilmemesinin arkasında Yıldırım Demirören'in olduğu iddiası kulislere bomba gibi düştü.

Türkiye'de Yıldırım Demirören Baskısı!

Beşiktaş’ın başkanlığı döneminde kulübü ciddi zarara uğratmakla suçlanan Yıldırım Demirören, TFF başkanlığı döneminde de yoğun eleştirilere hedef oluyordu.

İddaa ihalesine girip kazanmasının ardından TFF başkanlığı görevini bırakan Yıldırım Demirören, hayatının şokunu yaşadı.

İhalesini kazandığı bahis oyun sistemi üzerine yatırım yapan Yıldırım Demirören, dünyada olduğu gibi dünyada da futbola verilen aradan büyük zarar gördü.

Türkiye’de koronavirüs nedeniyle 1 ölüm yaşanmışken devam ettirilmeyen Süper Lig’in vaka sayısının 150 bine vefat sayısıında 1500’e yaklaştığı günlerde devam ettirilmesi kararının arkasında Yıldırım Demirören’in yaptığı baskının olduğu iddia edildi.

Şirketinin zarar etmemesi için Türkiye Futbol Federasyonu’na ligin devam ettirilmesi konusunda baskı yaptığı iddia edilen eski TFF Başkanı Yıldırım Demiören’in, alınan kararda büyük etkisinin olduğuna inanılıyor.

İddaa şirketi zor günler geçiren Yıldırım Demirören’in bu isteğinin yerine gelmesi, futbol takımlarında vakaların yaşanmasının ardından yeniden zora girmiş gözüküyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2020, 00:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayhan Akçay
Ayhan Akçay - 3 ay Önce

Demirören i kim federasyon başkanı yaptı. iddaa ihalesini ona kim verdi. Aydın Doğan ın tv ve gazetelerini Ziraat Bankasından kredi kullandırarak bu adama kim verdi. Sonra Limak holding başkanı olarak tüm devlet ihalelerini kazanan Nihat Özdemir i federasyon başkanı kim yaptı.Şike davasını kim kapapattı. Yapan belli ama bunu yapanlara yüzde 70 oyu kim verdi tabiki trabzon. Trabzon takımına sahip çıkmıyor. Onun için Trabzonsporun işi zor.

Şakir Solmaz
Şakir Solmaz - 3 ay Önce

Fatih Altayli cok güzel olacakları özetliyor. Sayın baskan gözünüzü dört ac biz devletin aldığı olumsuz karara saygılıyız demeyi bırak. Nihat Ozdemir demek devlet demek, devlet demek NİHAT OZDEMIR TFF NU BAŞKANI DEMEK UYANIK OL BAŞKAN

Ayhan AKÇAYY
Ayhan AKÇAYY @Şakir Solmaz - 3 ay Önce

Devlet değil hükümet demek.

Şakir Solmaz evrak
Şakir Solmaz evrak - 3 ay Önce

Oyuna gelmeyin trabzonspor başkanı, yönetimi TFF NU DEMEK DEVLET DEMEK, DEVLET DEMEK NİHAT OZDEMIR TFF BAŞKANI DEMEK. FUTBOL 12 DA BAŞLAMALI KARARI ÜZERİNE OYNANAN OYUNU İYİ GÖR BASKAN VE TRABZON HALKI

SIRADAKİ HABER