Türkiye'yi Bekleyen Büyük Tehlike

Galatasaray, PSV’den 2 maçta 7 gol yiyerek Şampiyonlar Ligi’ne veda ederken Türkiye, UEFA sıralamasında 18.’liğe geriledi.

Türkiye'yi Bekleyen Büyük Tehlike

Cimbom Şampiyonlar Ligi umutlarını PSV karşısında kaybederken, Türk futbolunun Avrupa'daki hüsranı büyüyor. Takvim'in haberine göre, son iki yılda alınan başarısız sonuçların ardından UEFA sıralamasında 11. sıradan 18.'liğe kadar geriledik. Böyle giderse ilk 20'nin dışında kalmamız an meselesi.

RUMLAR BİLE BİZİM ÖNÜMÜZDE
Türkiye'nin 21.400 puanı bulunurken, hemen arkasında 20.700 puanlı Yunanistan ve 20.375 puanlı Norveç var. Sıralamada İsviçre ve Kıbrıs Rum Kesimi'nin bile gerisinde kaldık.

DİREKT GİDİŞ TARİHE KARIŞTI!
Artık Şampiyonlar Ligi'ne direkt takım gönderemeyecek olan Türkiye'nin Avrupa'daki temsilci sayısının düşme tehlikesi de bulunuyor. Yani Türk futbolu adeta uçurumdan yuvarlanıyor.
Acı tabloyu çok iyi özetliyor

Avrupa'da oynadığımız son 100 maçta aldığımız skorlar da acı tabloyu çok iyi şekilde özetliyor. Türk takımları, Edirne dışındaki son 100 sınavından sadece 26 galibiyet çıkarabildi.

ÖN ELEMELER BÜYÜK BİR KABUS
Bu karşılaşmalarda rakiplerimize 57 kez boyun eğerken, 17 maç da berabere bitti. Ayrıca Şampiyonlar Ligi'nde 2009-10 sezonundan bu yana hiçbir takımımız ön elemeye geçemedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 2 ay Önce

Istanbul hegemonya sının liginin geldigi sonuç. Çünkü firtinamizin hakkı çok yendigi icin ah alinan bir ligimiz var. Al sana sonuç

Sinan sonkaya
Sinan sonkaya - 2 ay Önce

Avrupa ligleri bizim lige benzemez bizde kötü oynayanı şampiyon yapıyoruz çok güzel oynayan takımda gönüllerin şampiyonu oluyor kendi liginde 4 lüğü hak eden takımı avrupaya şampiyon diye gönderirsek olacağı bu

Necip erdemir
Necip erdemir - 2 ay Önce

Türk hakemleri tff takım kolayıp şampiyonluğu belirlerse avrupada başarılı olma şansımız yok türk sporunun başarısı takım kolamak bitmedikce ne milli takım nede avrupa kupası bizim için hüsranla biter bak sıradan takımdan 7 yedi galatasaray.

Kadir Balcı
Kadir Balcı - 2 ay Önce

Abdullah Kadir parmak kalsın yabancılar dan kim gitmek istiyorsa hemen gönderilsin bu takım kimsenin kaprisini çekecek TK, değildir

Yorum
Yorum - 2 ay Önce

Türkiye olarak başarilı olduğumuz bir alan varmı,futbolunda yerlerde olması normal abartmaya gerek yok.

Akçaabatlı
Akçaabatlı - 2 ay Önce

Türkiye’deki futbol Lobisi ‘Şampiyonluk istanbul dışına çıkmasın’ diye gücünü harcamak yerine; ‘avrupada kulüpler nasıl başarılı olur’ diye düşünseydi böyle olmazdı.

SIRADAKİ HABER