Yunanistan’da VAR Hakeminin Evine Baskın Yapıldı

VAR sisteminin yavaş yavaş ülkelerde kullanılmaya başlaması bir yandan hakemlerin bazı kritik hatalar yapmasını engellese de, diğer yandan büyük krizlere sebep oluyor. Bunun örneği son olarak Yunanistan’da yaşandı.

Yunanistan’da VAR Hakeminin Evine Baskın Yapıldı

Geçtiğimiz Pazar akşamı ligin alt sıralarındaki Volo ile 2. sırada bulunan Olympiakos arasında oynanan maç 0-0 berabere bitince Olympiakos taraftarı VAR hakemine ateş püskürdü. Maç içerisinde Olympiakos takımının bulduğu golün ardından VAR hakemi tarafından orta hakeme uyarıda bulunulmuş ve gol iptal edilmişti. Taraftarların VAR hakeminin verdiği kararın hatalı olduğunu düşünmesi ve çok önemli 2 puan kaybedilmesi Olympiakos taraftarının sabrını taşırdı.

Olympiakos kulübü bir basın toplantısı düzenleyerek konuyla ilgili öenmli açıklamalar yaptı. 24 saat içinde VAR hakemlerinin konuşmalarının açıklanmasını talep eden kulüp yöneticileri, bunun yapılmaması durumunda yasal işlemleri devreye sokacaklarını açıkladı.

Yunan Hakemler Evlerine Özel Koruma İstedi

Öte yandan Olympiakos taraftarı yöneticiler kadar sakin kalmayı başaramadı ve maçın VAR hakeminin evine saldırı düzenledi. Havai fişek atılan evin birçok camı kırılırken büyük bir maddi hasarın da oluştuğu öğrenildi. Yaşanan bu olaydan sonra Yunanistan’da görev yapan hakemler evlerinin polis tarafından korunması talebinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER