Büyükşehirden cezaevinde tiyatro gösterisi

Gaziantep’te sosyal farkındalık etkinliği kapsamında 65 yaş üstündeki oyunculardan oluşan ekip, hükümlüler için tiyatro oyunu sergiledi.Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Gaziantep Cezaevi Müdürlüğü tarafından yürütülen sosyal farkındalık...

Büyükşehirden cezaevinde tiyatro gösterisi

Gaziantep’te sosyal farkındalık etkinliği kapsamında 65 yaş üstündeki oyunculardan oluşan ekip, hükümlüler için tiyatro oyunu sergiledi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Gaziantep Cezaevi Müdürlüğü tarafından yürütülen sosyal farkındalık etkinliği kapsamında “İyi çocuk, olgun birey, umutlu kadın, mutlu toplumlar” sloganıyla 65 yaş üstü üyelerden oluşan tiyatro ekibi, hükümlüler için tiyatro gösterisi sundu. Gösteriyi E tipi, H tipi ve Açık Cezaevi’ndeki 300’e aşkın tutuklu ve hükümlü izledi. Hapishaneyi bir an olsun unutan tutuklu ve hükümlüler, arkadaşlarıyla birlikte keyifli dakikalar yaşadı.

Tiyatro gösterisi öncesi konuşan Yaşlılar Şube Müdürü Bilal Yıldız, “Sizlerin hayatı bizimkinden biraz daha zor. Buradaki etkinlik hem sizler hem de bizim için önemli. Bu etkinlik, tutuklu ve hükümlülerin sosyal yaşamda yer almalarını sağlamak, hayata tekrar adapte olmalarını ve topluma tekrar dönmelerini teşvik ediyor. Modern ceza infaz sisteminde, eğitim ve iyileştirme faaliyetleriyle tutuklu ve hükümlülerin rehabilitesi ve topluma yeniden kazandırılması önemli bir yer tutmaktadır. Büyükşehir Belediyesi Engelliler Daire Başkanlığı Yaşlılar Şube Müdürlüğüne bağlı çalışan Aktif Yaşam ve Eğitim Merkezi, tutuklu ve hükümlülerin ruhsal gelişimlerini sağlamak üzere tiyatro gösterileri düzenliyor” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER