18 Mart'ta Çanakkale'de göndere çekilecek ay yıldızlı bayrak Bayburt'a ulaştı

18 Mart'ta Çanakkale'de göndere çekilecek ay yıldızlı bayrak Bayburt'a ulaştı

BAYBURT (AA) - 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 106. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen "Anadolu Gönül Yolu" etkinliği kapsamında Çanakkale Şehitliği'nde göndere çekilecek Türk bayrağı, Bayburt'a getirildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğünce, bayrak sevgisi ve tarih bilincinin geliştirilmesi amacıyla hayata geçirilen etkinlik kapsamında, Valilik binasında bayrak teslim töreni düzenlendi.

Törende, Trabzon'dan getirilen Türk bayrağı, Gümüşhane'ye ulaştırılmak üzere Bayburt temsilcisi Yaprak İnanç'a teslim edildi.

Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, gazetecilere yaptığı açıklamada, 81 Genç 81 Bayrak projesinin bayrak sevgisi ve tarih bilincinin geliştirilmesi açısından anlamlı bir etkinlik olduğunu söyledi.

Benzer etkinliklerin geçen yıllarda Samsun'dan Ankara'ya "Bayrak Koşusu" şeklinde gerçekleştirildiğini belirten Epcim, şunları kaydetti:

"Etkinliğin Çanakkale şehitlerini anmak üzerine kurulu bir şekilde yapılmasının çok anlamlı olduğunu düşünüyorum. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızı ve İl Müdürlüğümüzü tebrik ediyorum. Böyle anlamlı bir etkinlikte bir araya gelmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah her daim hepimizin gölgesinde huzur bulduğu bu bayrak, ilelebet bize yaşama ümidi aşılayacaktır."

Bayburt'un Kop Dağı Müdafaasının gerçekleştirildiği kent olduğunu hatırlatan Epcim, "Bu vesileyle hem Çanakkale şehitlerimizi hem de Kop Dağı Müdafaasında şehit olan vatan evlatlarını bir kez daha sizin aracılığınızla anmak istiyorum. Sizleri tebrik ediyorum." dedi.

Törene, Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ramazan Yiğit, İl Emniyet Müdürü Ayhan Bodur, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Kemal Gümrükçü, Şehit ve Gazi Aileleri Dayanışma Derneği Başkanı Selami Köksal ile diğer ilgililer katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER