23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na doğru

BARTIN (AA) - Bartın Vali Sinan Güner ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Vali Güner, mesajında, 23 Nisan'ı coşkuyla kutlama isteğine karşın koronavirüs...

GENEL 22.04.2020, 12:35
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na doğru

BARTIN (AA) - Bartın Vali Sinan Güner ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Güner, mesajında, 23 Nisan'ı coşkuyla kutlama isteğine karşın koronavirüs salgını nedeniyle tüm dünyada olduğu gibi ülke olarak da zor günlerden geçildiğini belirtti.

Pek çok gelişmiş ülkeye göre başarılı bir şekilde yönetilen bu sürecin birlik ve dayanışma içinde üstesinden gelineceğine inandığını ifade eden Güner, şunları kaydetti:

"Sevgili çocuklar sizlere düşen görev Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesini yakalamak, gelişmiş toplumlar arasında söz sahibi olmak, büyük ve güçlü Türkiye idealini gerçekleştirmek için yetişmiş insan gücüne katılmaktır. Bize düşen görev ise sizleri bilime ve gelişen teknolojilere açık, okuyan, sorgulayan, araştıran ve bunlarla birlikte düşünen ve düşündüklerini düzgün bir şekilde ifade edebilen, dürüst, çalışkan, başarılı, demokrasiye ve insan haklarına saygılı vatan ve milletini seven bireyler olarak yetiştirmektir. Bu vesileyle yarınlarımızın güvencesi, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve bütün vatandaşlarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutlarım."

Milletvekili Tunç da, cumhuriyeti demokrasi ile taçlandırmak, hukukun üstünlüğünü ve milletin egemenliğini tam anlamıyla tesis etmek, devletin, demokratik, sosyal ve hukuk devleti ilkelerini güçlendirmek için çok önemli adımlar attıklarını ifade etti.

Tunç, şöyle devam etti:

"Milletin egemenliğinden rahatsız olan çevreler olsa da ülkemizi 2023, 2053, 2071 hedeflerini yakalayacaktır. TBMM, Milletimizden aldığı yetkiyi yine milletimizin menfaati için kullanmaya devam edecektir. 23 Nisan, dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram olması bakımından da ayrı bir öneme sahiptir. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün yarınlarımızın teminatı çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, ülkemizin ve dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum."

Yorumlar (0)