29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

GİRESUN (AA) - Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Vali Sarıfakıoğulları, mesajında, Cumhuriyetin kuruluşunun 96'ıncı yıl dönümünün, büyük bir heyecan içerisinde,...

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

GİRESUN (AA) - Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Vali Sarıfakıoğulları, mesajında, Cumhuriyetin kuruluşunun 96'ıncı yıl dönümünün, büyük bir heyecan içerisinde, sevinç ve coşkuyla kutlandığını belirtti.

Milli mücadele sonucunda, aziz vatan toprağının her karışı şehit kanlarıyla sulanma pahasına düşman işgalinden temizlendiğini vurgulayan Sarıfakıoğulları, şöyle devam etti:

"Türk milleti, adeta küllerinden yeniden doğan Türkiye Cumhuriyeti toprakları üzerinde, ilelebet sürecek bir başlangıcın temellerini atmıştır. Cumhuriyet, kişi hak ve özgürlüklerini güvence altına alan, milletin iradesini merkeze alıp, çağın gerektirdiği ve getirdiği şart ve imkanları yine milletin yararına kullanan, demokrasiyi ve diğer tüm modern kavramları geliştiren, destekleyen, bir çağdaşlaşma atılımıdır."

Sarıfakıoğulları, Cumhuriyetin himayesinde gelişen, güçlenen ve son yıllarda yaptığı atılımlarla kendi kendine yeter hale gelen Türkiye'nin, başta içinde bulunduğu bölge olmak üzere uluslararası alanda önemli yere sahip olmayı başardığına işaret ederek, şunları kaydetti:

"Bölgesindeki ve dünyadaki gelişmelerde aktif rol oynayarak dünyanın sayılı ülkelerinden biri haline gelmiştir. Birçok ülke için örnek ve rehber olma özelliğine sahip Türkiye Cumhuriyeti, çağdaş dünya ile uyum içinde, şanlı tarihini, geleneklerini, kültürünü, inanç ve değerlerini muhafaza ederek sonsuza dek yaşayacaktır. Bizlere düşen görev, bu emaneti ve mirası yaşatmak, Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak ve daha da güçlendirmek adına bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı azim, heyecan, kararlılık ve ruhla çalışmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere milli mücadele şehitlerimiz, 15 Temmuz şehitlerimiz ve bu vatan uğruna can vermiş tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, gazilerimize sağlık diliyor, Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER