29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

SAMSUN (AA) - Samsun'un Havza, Kavak, Bafra, Ladik, Çarşamba ve Vezirköprü ilçelerinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu. Havza'da Mehmetçik Meydanı'nda bulunan Atatürk anıtına Kaymakam Metin...

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

SAMSUN (AA) - Samsun'un Havza, Kavak, Bafra, Ladik, Çarşamba ve Vezirköprü ilçelerinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.

Havza'da Mehmetçik Meydanı'nda bulunan Atatürk anıtına Kaymakam Metin Yılmaz ve Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir çelenk sundu.

Tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından sona erdi.

Törene, Yılmaz ve Özdemir’in yanı sıra protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Kavak'ta, Soğuksu Mahallesi Atatürk Meydanı'nda gerçekleştirilen törende, Asarcık Kaymakamı ve Kavak Kaymakam Vekili Hasan Günaydın ile Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Atatürk Büstü'ne çelenk sundu.

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın okunduğu törene, İlçe Jandarma Komutanı İsmail Karaköse, Emniyet Müdürü Ahmet Yöntem, daire amirleri, siyasi partilerin temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Bafra'da, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'ndaki törene, Kaymakam Cevdet Ertürkmen, Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Bafra Cumhuriyet Başsavcısı Turgut Türkmen, mülki, askeri erkan, daire amirleri, siyasi partilerin temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaymakam Ertürkmen ve Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Ladik'te, Kaymakam Sedat Sezik ve Ladik Belediye Başkanı Burhan Yapıcı Özel, Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından tören sona erdi.

Çarşamba ilçesinde Belediye Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na Kaymakam Şükrü Yıldırım ile Belediye Başkanı Halit Doğan çelenk koydu.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Törene, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş da katıldı.

Vezirköprü'de de Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.

Kaymakam Kudret Kurnaz ile Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis'in çelenkleri bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Törene, kurum müdürlerinin yanı sıra gaziler de katıldı.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER