AB’de NATO’da Reddetti; Şimdi Ne Yapacaksın Fransa

AB’de NATO’da Reddetti; Şimdi Ne Yapacaksın Fransa

AB’de NATO’da Reddetti; Şimdi Ne Yapacaksın Fransa

 

Ülkemiz, Avrupa ülkeleri açısından hala küçük bir ülke olarak gözüküyor ya da başka bir bakış açısı ile kendilerini lort kamarasında görmeye devam ediyorlar. Türkiye uzun zamandır bir Avrupa devleti ile kötü düşmemişti. Fransa uzun süren seriyi bozmak için elinden gelen her şeyi yaptı; ülkemizi kıskandığı ve gelecekte neler olacağını bildiğini çok iyi biliyoruz; Türkiye’nin kendisinden çekineceğini ve korkacağını zanneden bu ülke bizi sürekli şikâyet etmeye başladı. Nedeni ise çok açık, Türkiye kendisinden ve hiçbir Avrupa ülkesinden hiç korkmuyordu; sonrasında ABD’ye yaptığı çağrıya cevap aldı ama Türkiye ABD’ye de kulak asmadı; şimdi ne yapacağını şaşırdı. İşite detaylar

Önce NATO, sonrasında AB

Fransa Türkiye ile uğraşmayı asla bırakmıyor; ülkemiz bir NATO ülkesi yani Avrupa’nın en büyük barış gücüne üye bir devlet, bu gücün kurucularında biri olan Fransa ben burada şikâyet eder ve istediğimi alırım diye düşündü. NATO’ya giderek Türkiye’ye yaptırım uygulanması talebinde bulundu, bu talep karşılıksız kalınca emin olun çok şaşırdı; Türkiye alınacak herhangi bir karar da NATO’dan ayrılacaktı ki bunu NATO da çok iyi biliyordu bu yüzden, kararı olumlu yani Türkiye lehinde verdi. Fransa buradan ekmek yok diyerek bu sefer daha üst kurul olan AB’ye çıktı. AB’de Türkiye konusunda ortak yaptırım isteğinde bulunan devlete bir kez daha kapılar kapandı; Türkiye bu birliği de uyararak, hakkımızda olumsuz bir karar alınırsa o zaman gerekeni yaparız deyince AB’de bu işin sonunun hayır olmadığını fark etti. Türkiye, Fransa’ya karşı girdiği her psikolojik savaşı kazanmayı başardı; bugünden sonra ülkemiz daha çok saygınlık kazanırken, Fransa’nın kazandığı tek şey yokluk oldu.

Akdeniz’de sizin döneminiz kapandı

Türkler evet, Osmanlı döneminde özellikle de sona doğru biraz Akdeniz’i boşamış ve ilsiz bırakmış olabilirler; o süreçte sizlerde gelip buralara yerleşmiş olabilirsiniz ama o düzen geçti. Siz bir zaman büyüdüğünüzü sandınız ama yanıldınız. Siz büyüdüğünüz için değil bizler diz çöktüğümüz için öyle gözüktünüz; Atatürk diz çökmüş Türkleri biraz olsun doğrulttu ve sonrası geldi. Türkiye sizlere boyun eğecek bir ülke hiçbir zaman olmadı ve bundan sonra da olmayacak; şimdi başka bir yer bulun ve şikâyetlere devam edin.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2020, 16:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Troçki
Troçki - 4 hafta Önce

Haberi kim yazdıysa Türkçe bilmiyor. De da bağlacı yazamayan adam editör olmuş, ilginç...

SIRADAKİ HABER