Almanya Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Özbekistan’a geldi

Almanya’nın Dişişlerinden Sorumlu Devlet Bakani Niels Annen resmi temaslar için bugün Özbekistan’a geldi.Ziyaret programı kapsamında Almanya’nın Dişişlerinden Sorumlu Devlet Bakani Niels Annen, Taşkent’te Özbekistan Dışişleri Bakanı...

Almanya Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Özbekistan’a geldi

Almanya’nın Dişişlerinden Sorumlu Devlet Bakani Niels Annen resmi temaslar için bugün Özbekistan’a geldi.

Ziyaret programı kapsamında Almanya’nın Dişişlerinden Sorumlu Devlet Bakani Niels Annen, Taşkent’te Özbekistan Dışişleri Bakanı Abdulaziz Kamilov ile görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede siyasi, ticari, yatırım, sosyal, kültürel ve diğer alanlardaki Özbekistan-Almanya ikili işbirliği potansiyeli ele alındı. 2019 yılında gerçekleştirilmesi planlanan iki ülke devlet liderlerinin karşılıklı ziyareti ayrıca masaya yatırıldı. Bu ziyaretlerin Özbekistan-Almanya ilişkilerinde yeni sayfa açacağı vurgulandı.

19 Eylül 2018’de Taşkent’te düzenlenen “Özbekistan’ın bölgesel inisiyatifleri ve Orta Asya’da güvenlik ve gelişimin sağlanmasında Almanya’nın rolü” temalı uluslararası konferansta Almanya Dışişleri Bakanı başkanlığındaki geniş Alman heyetinin katılımının, iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişiminin her iki ülke için de büyük önem taşıdığını kanıtladığı belirtildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER