Aristo Diyeti ile Hızlı ve Kalıcı Kilo Verin

Aristo Diyeti ile Hızlı ve Kalıcı Kilo Verin

Sağlıklı bir şekilde kilo verebilmek için çeşitli yolları deneyip başarılı olmadıysanız Aristo diyeti yaparak fazla kilolarınızdan hızlı ve kalıcı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Aristo diyeti, kısa süreli bir diyet programı değil, bir yaşam kılavuzudur. Yaşamınız boyunca edindiğiniz yanlış beslenme alışkanlıklarının yerine sağlıklı alışkanlıklar edinmenizi sağlar. Bitkisel bazlı beslenmeyi temel alan Aristo diyeti ile ilk ay kilonuzun %10’unu vermeniz mümkündür. Aristo diyetinin en büyük artılarından biri de hem bedenen hem zihnen hem de ruhen hafifleme sağlamasıdır. Bitkisel beslenerek yapacağınız Aristo diyeti ile ilk hafta 1 beden, ilk ay 2 beden incelebilirsiniz. Peki kısa sürede kalıcı olarak zayıflamayı sağlayan Aristo diyeti ile ilgili daha fazla bilgi edinmeye ne dersiniz?

Aristo Diyeti Nedir?

Aristo diyeti, hayvansal ve glüten içeren gıdaların tüketiminin sınırlandırıldığı, bitkisel bazlı beslenmeye dayalı bir beslenme programıdır. Aristo diyeti, sağlıklı beslenme ve kilo vermenin yanı sıra tüm hayatı olumlu yönde etkileyecek bir yaşam kılavuzudur. Bilinçaltı temizliği ile beslenme alışkanlıklarını değiştiren bu beslenme modeli ile her anlamda hafifleyebilir ve mutluluğa ulaşabilirsiniz. Aristo diyeti ile kilo vermek zorlanmadan ve mutlulukla yapacağınız bir davranış haline gelir. Çünkü Aristo diyeti yaparken aç kalmaz, halsizlik yaşamaz ve dolayısıyla mutsuz günler geçirmezsiniz. Aristo

Dr.Gönül Ateşsaçan tarafından bulunmuş olan bu beslenme modeli ile ilgili detayları “Aristo Diyeti ile Yeni Yaşam” kitabında bulabilirsiniz. Dr. Gönül Ateşsaçan’a göre glutenli ve hayvansal gıdalar hormon dengesini bozarak kilo alımına ve bazı rahatsızlıklara sebep olur. Ünlü Filozof Aristoteles’ten esinlenilerek oluşturulan bu beslenme modelinde hayvansal ve glutenli gıdalar yerine bitkisel besinler yer alır.

Aristo Diyeti Nasıl Yapılır?

Aristo diyeti, kişiye özel olarak hazırlanan bir diyet listesi ile uygulanır. Bu diyet listesi, kişinin ihtiyaçlarına, eksikliklerine göre hazırlanır. Aristo diyetini uygulama sürecinde ilk haftadan bedensel, zihinsel ve ruhsal olarak hafifleme hissedilir. En önemlisi de daha enerjik ve zinde hissetmeye başlanır. Aristo diyeti fazla kilolardan kurtulmanın ötesinde yaşamınız boyunca ideal kiloda olabileceğiniz ve bunu edindiğiniz alışkanlıklar sayesinde kolayca sürdürebileceğiniz bir yaşam sunar.

Ariso diyetinde glutenli gıdalar ve hayvansal proteinlerin tüketimi azaltılır. Taze sebze ve meyvelerin daha çok tüketildiği bu beslenme modelinde, bitkisel proteinler ile dengeli bir beslenme sağlanır. Taze sebze ve meyvelerin yanı sıra tahıllar, bakliyatlar, kuru yemişler de tüketilir.

Aristo diyetinin başarıya ulaşmasının en önemli sebeplerinden biri de yapılan testler sonucunda tamamen kişiye özel bir diyet listesinin oluşturulmasıdır. Yapılan genetik testi ile kişinin neden kilo veremediği net bir şekilde anlaşılır. Buna uygun olarak hazırlanan beslenme programı sayesinde kişi vücudunun tüm ihtiyaçlarını karşılar ve aç kalmadan kilo verme süreci başlamış olur.

Online Diyet Nasıl Yapılır?

İstanbul’da yaşamayan ya da çeşitli sebeplerde klinikte görüşmeye gidemeyenler için online diyet seçeneği de vardır. Uzaktan diyet de denilen bu program sayesinde evinizin rahatlığında diyet desteği alabilirsiniz. Online diyet programında öncelikle kişiden saç teli istenir. Daha sonra bu saç teli üzerinden bir genetik testi yapılarak vücuttaki eksik vitamin ve mineraller, organların durumu, hormonal dengesizlikler, kısacası kilo vermenin önünde engeller ortaya konur. Bu teste göre hazırlanan diyet programının eksiksiz bir şekilde uygulanması için whatsapp üzerinden online diyet için görüşme sağlanır. Her hafta güncellenen liste sayesinde sıkılmadan ve motivasyonu kaybetmeden diyet yapmak mümkün hale gelir.

Neden Aristo Diyeti?

Aristo diyeti yaparak hayatınıza katacaklarınız son derece fazladır. İşte Aristo diyetinin hayatınıza katacağı avantajlar:

  • Aristo diyeti yapmadan önce yapılan testler sayesinde vücudunuzun tüm ihtiyaçlarını ve eksiklerini öğrenirsiniz.
  • Tamamen size özel hazırlanan bir diyet listesini uyguladığınız için aç kalmadan diyet yapabilirsiniz.
  • Verilen diyet listesindeki tüm tarifler özenle seçilir. Bu sayede aç kalmadan, doyurucu, besleyici ve en önemlisi de lezzetli öğünlerle kilo verebilirsiniz.
  • Dr. Gönül Ateşsaçan’ın da dediği gibi hayvansal gıdalar, daha ağır, halsiz, mutsuz ve rahatsız hissetmenize yol açar. Aristo diyeti ile bitkisel beslenmeye başladığınızda daha enerjik, mutlu, hafif ve ince hissettiğinizi fark edersiniz.
  • Aristo diyetinin en önemli avantajı ise kısa süreli bir diyet programı olmamasıdır. Bu diyet ile edindiğiniz sağlıklı beslenme alışkanlıklarını hayatınız boyunca sürdürebilirsiniz.

Kaynak: Dr. Gönül Ateşsaçan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER