Bartın Valisi Güner ve AK Parti Bartın Milletvekili Tunç'tan Regaip Kandili mesajı

GENEL 03.02.2022, 10:35
Bartın Valisi Güner ve AK Parti Bartın Milletvekili Tunç'tan Regaip Kandili mesajı

BARTTIN (AA) - Bartın Valisi Sinan Güner ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Regaip Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Güner, mesajında rahmeti, bereketi ve mağfireti bol üç ayların manevi iklimine girildiğinin habercisi, ramazan ayının da müjdecisi olan Regaip Kandili'ni idrak etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Regaip Kandili'nin, tüm Müslümanların en güzel şekilde istifade etmesi gereken fazileti yüksek bir gece olduğuna işaret eden Güner, şunları kaydetti:

"Bu kutlu gecede yaratılış gayemizi ve dini sorumluluklarımızı düşünme, davranışlarımızı gözden geçirme, geçmişte yaptığımız hataların muhasebesini yapma, geçip giden zamanın değerini idrak etme ve daha iyi değerlendirme fırsatı yakalamaktayız. Maneviyatı yüksek bu zamanlar vesilesiyle aramızdaki çekişmeleri, kin ve kırgınlıkları kaldırarak gönlümüzü herkese açmalı, kardeşlik hislerimizi güçlendirmeli, birlik ve beraberliğimizi korumak için çaba harcamalıyız."

AK Parti Bartın Milletvekili Tunç da üç ayların ve kandil gecelerinin, birlik ve beraberliği pekiştirdiği, manevi duyguların yoğunluk kazandığı, müstesna günler olduğunu kaydetti.

Tunç, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Üç aylar ve kandil geceleri, milletimizin birlik ve beraberliğinin pekiştiği, aynı duygu etrafında çarpan kalplerin, aynı hissiyatı paylaşan gönüllerin bir araya gelerek dargınlık ve kırgınlıkların giderildiği müstesna günlerdir. Bugün ve gecelerin en iyi şekilde değerlendirilerek, her zaman ihtiyaç duyduğumuz, sevginin tüm insanlar arasında yayılması dileğiyle milletimizin ve Bartınlı hemşehrilerimin Regaip Kandili'ni en içten duygularımla tebrik ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum."


Yorumlar (0)