Bill Gates’ten Şaşırtan Açıklama; Her Şey Boşuna

Bill Gates’ten Şaşırtan Açıklama; Her Şey Boşuna

Bill Gates’ten Şaşırtan Açıklama; Her Şey Boşuna

 

HaberTS- Haber Servisi- Dünyanın en ünlü isimlerinden ve en zenginlerinden biri olan Bill Gates yaptığı açıklamayla hem insanları şok etti hem de kafaları karıştırdı. Herkesin bildiği bir hastalık dünyayı kasıp kavuruyor. Hastalıkla ilgili pek çok şey bilsek te aslında hiçbir şey bilmiyoruz. Bu hastalık Çin’de çıktı ve sonrasında dünyaya yayıldı; hastalıkla ilgili ise iki tane çok büyük soru akıllarda kaldı ve hala da devam ediyor. Bu sorulardan bir tanesi haberimizin konusu olan ünlü iş adamı Gates’i de yakından ilgilendiriyor; hastalık çıktığından beri sorulan sorulardan bir tanesi bu hastalık insan yapı mı? Öncelikle bu sorunun cevabını bulmak lazım; işte detaylar

Hastalığı Bill mi çıkardı?

Ünlü iş adamı hakkında hastalıkla ilgili onu çok sinirlendiren bir açıklama yapılmıştı, bu açıklamaya göre hastalık ünlü iş adamı tarafından çıkarılmış ve sonuç olarak bütün insanlara çip takma projesi için ufak bir adım olarak görülmüştü. Evet, Gates’in öyle bir projesi olduğu herkes tarafından biliniyor ama bu hastalıkla bir alakası olup olmadığı ise bilinen bir şey değil. Kendisine sorulduğunda ise haberleri direk olarak yalanlamış ve bir kenara çıkmıştı. Bu yine de şüpheleri üstünden atmaya yetmemişti; hastalığın insan yapımı olup olmadığı sorgulandığından bu yana ünlü bilim insanının adı ön sıralarda yerini almaya devam ediyor.

Hastalık insan yapımı mı?

Sorulması gereken ve sürekli sorulan soru bu oldu;  hastalık insan yapımı mı? Bu soruya net olarak bir kanıtla yaklaşıkta ispat eden yok ama bazı şüpheler bu kanı hakkında fikir veriyor. İlk kanımız ve en keskin olanı hastalığın sürekli mutasyona uğrayacak kadar akıllı olmasıdır; dünyanın gördüğü ilk hastalık bu değildir ama gördüğümüz en akıllı hastalık bu hastalıktır. Kendiliğinden çıkan hastalıklarda bu kadar zeki olma ihtimali var ama çok az bir ihtimal. İkinci saçmalık ise hastalığın yarasadan geçtiğidir; yıllarca yarasa yiyen bir topluma ilk defa hastalık bulaşması yine insanların aklını fena halde karıştıran sorunlardan bir tanesidir. Çin ilk defa yarasa yemedi ya da yarasalar evrim geçirmedi; bu hastalık neden şimdi çıkıyor.

Dünyada insanları azaltmaya mı çalışıyorlar?

Şimdi bir başka konuya geçelim ki bu da en büyük diğer kanımız; yıllardır konuşulan bir algıdan bahsediyoruz; bu algıyı da ilk defa duymuyoruz. Dünya nüfusu her geçen gün artıyor ki yaşlı insanlar, bizim ülkemizde olduğu gibi her ülkede saygı görmüyor. Dünyanın büyük devletleri var ki bunların nüfus politikası olarak insan nüfusunu azaltmaya çalışmak gibi bir planlarının olduğu yeni ortaya çıkan bir dedikodu değildir; bu dedikodu da uzun yıllardır var olan ve var olmaya devam edecek bir dedikodudur. Bizim temennimiz bu gibi durumların sadece söylentide olmasıdır ve bir insanın yaptığı hastalığın çaresini bulmak her şeyden daha zor bir durumdur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER