Bolu Valisi Ahmet Ümit'ten Anneler Günü mesajı

Bolu Valisi Ahmet Ümit'ten Anneler Günü mesajı

BOLU (AA) - Bolu Valisi Ahmet Ümit, annelerin hayattayken kıymetinin bilinmesi, ilgi ve alakayı eksik etmeden hayır dualarının alınması gerektiğini bildirdi.

Ümit, mesajında, kadim ve köklü Türk medeniyetinde, inancında, kültüründe, gelenek ve göreneklerinde annelerin kutsal olduğunu belirtti.

Anneliğin zor zanaat, meşakkatli ve gerektiğinde kendinden ödün vermek olduğunu vurgulayan Ümit, "Kendinden önce evladını düşünmeyi gerektiren sorumlulukların en büyüğüdür. Annelerimiz hepimizin hayatında ilklerin odağında yer alırlar. Onlar bizim ilk eğitmenimiz, hamimiz, yol gösterenimiz, hayatı okumayı öğreten rehberlerimiz, iyi kötü her durumda yanımızda olan ulu çınarlarımızdır." ifadesini kullandı.

Fedakarlığın, koşulsuz sevginin, şefkat ve merhametin timsali her annenin en büyük arzu ve gayesinin, evlatlarını yetiştirirken vatanını ve milletini seven, milli ve manevi değerlerine bağlı, topluma faydalı gelecek nesiller bırakmak olduğuna dikkati çeken Ümit, şunları kaydetti:

"Bu anlamda bizlere düşen ise cennetin ayaklarının altında serili olduğuna inandığımız annelerimizin hayattayken kıymetini bilip ilgi ve alakamızı eksik etmeden, hayır dualarını alma gayreti içerisinde olmaktır. Şanlı tarihimizde bebeğini beşikte bırakıp cepheye koşan Nene Hatunlar'dan, kucağında 9 aylık bebeğiyle aldığı cephaneyi taşırken donarak şehit düşen Şerife Bacılar'dan aldıkları ilham, ruh ve aynı şuurla, göz bebekleri evlatlarını vatan savunmasında kaybedip 'Vatan sağ olsun!' diyen kudretli şehit analarımız, şanlı gazilerimizin bizlere emaneti olan muhterem annelerimiz başta olmak üzere, hayatta olan ve yüreği mukaddes değerlerle çarpan tüm annelerimizin Anneler Günü'nü en kalbi duygularımla kutluyor, sevgi, saygı ve hürmetle selamlıyor, ebediyete irtihal edenleri de rahmet ve şükranla yad ediyorum."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER