Burçlara Göre Diyet Tavsiyeleri Nelerdir?

akın zamanda oldukça merak edilmeye başlayan konulardan bir tanesi burçlara göre diyet tavsiyeleridir. Burçlara Göre Diyet Tavsiyeleri Nelerdir?

Burçlara Göre Diyet Tavsiyeleri Nelerdir?

Yakın zamanda oldukça merak edilmeye başlayan konulardan bir tanesi burçlara göre diyet tavsiyeleridir. Özellikle kan grubuna göre özel beslenme konusundan sonra bu konu da bir hayli merak edilmeye başlandı. Şimdi sizler için hangi burçların nasıl beslenmesi gerektiğini açıklayacağız.

Burçlara Göre Diyet Nasıl Gerçekleşiyor?

Herkes tabii ki kendi burcunun hangisi olduğunu bilir. Bulunduğu burca göre kişiler belirli yiyeceklerden, içeceklerden ve davranışlardan mutlaka uzak durmaları gerekiyor. Böylece daha sağlıklı bir yaşamın kazanılabildiği gibi istenen fiziki güçlenme de gerçekleşebiliyor. Şimdi konuya yakından bakalım.

Koç Burcu İçin Tavsiye

Kiloya göre diyet listesi dışında burçlar için de özel listeler hazırlanıyor. Koç burcuna bakıldığında ise genel olarak kilo problemi ile karşılaşan grupta yer almadığı görülebiliyor. Fakat kilo alımı gerçekleşse bile hızlı şekilde fazla yağlardan kurtulabilme özelliklerine sahiptir.

Bu burçtan olan kişiler pek sabırlı yapısı olmadığından ve rutin işleri sevmediğinden dolayı zayıflama diyeti gerçekleştirme konusunda biraz zorlanabilirler. Buna bağlı olarak koç burcundan olan kişiler yeme alışkanlıklarını kesinlikle en kısa süre zarfında değiştirmesi gerekiyor.

Ek olarak sıvı tüketiminin artışı da vücuda sağlanmalıdır. Yağlı ve ağır yiyeceklerden kaçınması gereken koç burçları, C vitamini dengesinin korunması adına ananas, greyfurt, elma, portakal, kuşburnu tüketmelidirler. Yeşil sebze de aynı şekilde tüketilmesi şart olan besinlerdendir.

Burçlara göre diyet yapmak elbette belirli kurallar içerisinde gerçekleştiğinden biraz zor olabiliyor. Özellikle koç burcundan olanların abur cubur yemeği çok sevdiği her zaman dikkat çekiyor. Duruma bağlı olarak sağlık problemlerinin yaşanması adına kapı açılmış oluyor.

Sağlık problemlerinin yaşanmaması için abur cubur, aşırı tuz ve aşırı şeker kesinlikle unutulması şarttır. Gereği kadar kullanım yapılarak vücudun istekleri dengelenebilir.

Boğa Burcu İçin Tavsiye

Yeme alışkanlıklarına etki eden burçlar, kişilerin hangi fiziksel özellik ile yaşadığını bizlere genel olarak yansıtabilirler. Boğa kadını için bakıldığında minyon ve ince bir yapı ön plana çıkar. Boğa erkeğinde ki fiziksel özellik ise geniş omuzlu olduğudur.

Tabii ki bu fiziklerin korunması konusunda ne tür yiyecekler tüketilmesi gerektiği mutlaka bilinmelidir. Burçlara göre beslenme noktasında en iştahlı ve kilo almaya yakın olan bu burç, hazır, yağlı ve karbonhidratlı yiyeceklerden tam anlamıyla uzak durmaları gerekiyor.

Özellikle sodyum sülfat bulunan yiyeceklerin tüketilmesi gerçekleştirilerek vücudun su miktarı dengelenmelidir. Boğa burcundan olan kişiler badem, ıspanak, bamya, deniz ürünler, ananas ve üzüm gibi besinlerden faydalanmalıdırlar.

Kilo alımını durdurmak ve sağlığı korumak adına çok düşük miktarlarda şeker, nişasta ve yağ içeren besinlerin tüketilmesi şarttır.

İkizler Burcu İçin Tavsiye

İkizler erkeğinin vücut özelliğine bakıldığı zaman zayıf olduğu görülebiliyor. İkizler kadını ise gayet biçimli bir vücuda sahiplik ediyor. Bu fiziklerin korunması hususunda yeme alışkanlıklarına dikkat edilmesi elbette istenen en önemli kurallardan bir tanesidir.

Burçlara göre diyet noktasında ikizler burcunun en dikkat çeken özelliği sindirim sisteminin iyi çalışması ve kişilerin hareketli bir yapıda olmasıdır. Buna bağlı olarak çok kolay şekilde kilo alımı yaşamazlar. Metabolizmalarının hızlı olmasından dolayı her zaman zayıf yapıdadırlar.

Ancak yeme alışkanlığı konusunda kesinlikle dikkat edilmesi gereken önemli kurallar vardır. Hızlı şekilde yenilen yemekler, ikizler burcundan olan kişileri oldukça kötü yönde etkiliyor. Böyle bir özelliği olanlar mutlaka en kısa sürede kurtulması gerekir.

Genellikle kan pıhtılaşması durumunun en çok görüldüğü burç olarak, içeriğinde potasyum klorür içeren besinlerin tüketilmesi önemlidir. Bu sayede kanın biraz daha sulanması sağlanarak pıhtılaşma olayı engellenebilir. Üstelik havuç, kereviz, balık, yeşil fasulye, greyfurt ve portakal tüketimi sık olmalıdır.

Yengeç Burcu İçin Tavsiye

En çabuk etki gösteren diyet genellikle yengeç burcundan olan kişilerde ön plana çıkıyor. Çünkü duygusal olarak gayet aşırı olan bir burç olarak direkt şekilde yeme alışkanlığı kendisini gösteriyor. Yengeçler, üzüntülü zamanlarda fazla yemek tüketimi yaptığı için kilo ve mide problemleri görülebiliyor.

En dikkat edilmesi gereken konu vücut sıvı miktarının korunmasıdır. Bundan dolayı kesinlikle bol sıvı tüketimi yapılması gerekir. Roka, çavdar, salatalık ve yumurta sarısı gibi bünyesinde kalsiyum florür barındıran yiyecekler de tüketilmelidir.

Şeker, tuz ve kızartma tarzı besinlerden kaçınılmalıdır. Yengeç burcundan olan kişiler yeme alışkanlıklarında düşük oranda tuz, yağ ve şeker içeren yiyecekler tüketmelidir. Bu şekilde hızlı etki görülerek kilo kontrolü yapılabileceği gibi daha sağlıklı bir vücuda sahip olunabilecektir.

Aslan Burcu İçin Tavsiye

Aslan burcundan olan kişiler genellikle fit, düzgün ve sağlıklı bir vücuda sahiplerdir. Burçlara göre diyet tavsiyeleri açısından en dikkat çeken burç olarak da ön plana çıkmayı başarıyor. Ancak bu burcun bir diğer özelliği ise yemek yemeği sevmesinden dolayı kilo sorunu yaşayabilmesidir.

Bu burca sahiplik eden kişiler gösteriş konusuna dikkat ettiği için yemeklerini restoran gibi yerlerde yemeyi çok severler. Böylece kilo alma durumu oldukça kolay gerçekleşir. Ancak altı kırmızı çizili olan konu ise görünüşlerine önem vermelerinden dolayı yediklerine de dikkat etmeleridir.

Kan dolaşımlarının düzenli biçimde olması adına belirli yiyeceklere mutlaka tüketilmesi gerekir. Yumurta sarısı, kuzu eti, muz, incir, balık, elma, çavdar ve kümes hayvanı eti gibi içeriğinde magnezyum fosfat bulunan yiyecekler tüketilmelidir. Çerezlerden uzak durulması dışında spora ağırlık verilmelidir.

Başak Burcu İçin Tavsiye

Hangi burç nasıl beslenmeli? Sorusu her zaman merak edilir. Çünkü belirli diyetler gerçekleştirenler bazen istedikleri orantıyı yakalayamayabiliyorlar. Bu nedenle burçlar kontrol edilerek neyin gerektiği konusunda dikkat edilmesi en önemli davranış olarak söylenebilir.

Başak burcundan olanlar genel yapılarında disiplini barındırırlar. Böylece her konuda disiplinlerini ön plana çıkarak hareket ederler. Elbette bu durum yeme açısından da kendisini göstermesi gerekir. Ancak bu şekilde istenen durumlar elde edilebilecektir.

Başak burçları sinirlendiği vakitler sindirim ve bağırsak sorunları yaşayabiliyorlar. Hal böyle olunca çikolata, şekerleme ve çeşitli türden atıştırmalardan uzak durulması en önemli şartlardandır. Yemeklerinde ise muhakkak kaya tuzu kullanımını gerçekleştirmelidirler.

Öğün atlamamaya ve zamanında yemeye dikkat edilmesi de gerekir. Tüketilebildiği kadar potasyum sülfat içeren besinler tüketilmelidir. Burçlara göre diyet tavsiyeleri içerisinde başak burcu için elma, buğday, yağsız kuzu eti, çavdar gibi önemli yiyecekler bulunuyor.

Terazi Burcu İçin Tavsiye

Yeme alışkanlıklarının burçlar üzerinde etkili olduğunda sizlere bahsetmiştik. Terazi burcuna bakıldığında ise kilo problemi yaşayan burcun olmadığı görülebiliyor. Ancak ne kadar olsa da herhangi bir kilo sorunu görünmese bile, metabolizması yavaş çalıştığı için bazı yiyeceklerden kaçınması gerekir.

Bunlar şekerli, karbonhidratlı, baharatlı ve soslu yiyeceklerdir. Ayrıca kesinlikle sağlıklı bir bedene sahip olmak adına egzersizin yapılması şarttır. Kestane, ıspanak, sarımsak, yulaf unu, havuç ve baklagiller gibi bolca sodyum fosfat içeren yiyeceklerin tüketimi gerçekleştirilmelidir.

Ek olarak terazi burcunun böbrek sağlığını koruması için asitli içeceklerden tüketmemesi oldukça önemlidir.

Akrep Burcu İçin Tavsiye

En kilolu burçlar arasında akrep burcu kendisini gösteriyor. Çünkü akrep burcundan olan kişiler genellikle yiyeceklere oldukça düşkündürler. Buna bağlı olarak kilolu bir vücut yapısına sahip olabiliyorlar. Dikkat etmeleri gereken konulardan en önemlisi öğün atlamamalarıdır.

Hızlı kilo alma yapısına sahip olan akrep burçları, düzenli ve zamanında yeme alışkanlığı kazanmalıdırlar. Üstelik mineral ile birlikte vitamin dengesini tam olarak korumalıdırlar. Bunun için maydanoz, siyah üzüm, kırmızı turp, portakal, balık ve kayısı gibi türden yiyecekleri her zaman tüketmeleri şarttır.

Sinirlendiği zamanlarda çok aşırı derecede bu olayı yaşayan akrep burcu insanları, dengeli ve düzenli şekilde beslendiklerinde gerginlikleri en aza inecektir.

Yay Burcu İçin Tavsiye

Burçlara göre diyet konusunda yay burcu için farklı türden tavsiyeler bulunuyor. Bu burçtan olan kişiler genel yapılarında fazla sosyalliği ve kibarlığı bulundurmasının yanı sıra gayet iştahlı yapıya sahiptirler. Durum böyle olunca kilo alma problemi kaçınılmaz hale geliyor.

Yemenin dozunu kaçırabilen yay burçları, kas yağlanması yaşayabiliyorlar. Bunun oluşmaması için salçalı, baharatlı, yağlı, tuzlu, hamur işi ve kızartma türü yiyecekler tüketilmemelidir. Genel besin tüketimi olarak sebzeye daha fazla ağırlık verilmesi sağlık yönünden gayet önemli bir noktadır.

Ayrıca B vitamini bulunan tahıllı ekmek ve yağsız dana eti tüketiminin dışında, yenilen meyveleri kabuklarıyla tüketmeleri gerekir. Kuru erik, yeşil biber, armut, incir, elma ve patates ise yay burcundan olan kişilerin sofralarında olması mutlaka şarttır.

Oğlak Burcu İçin Tavsiye

Pek çok diyet listesi denenmesine rağmen kilo problemi yaşayan kişiler, burçlarına göre beslendiklerinde büyük farkı görebiliyorlar. Ancak oğlak burcundan olan kişilere bakıldığında vücut yapıları zayıf olmasının dışında kilo sorunu yaşamadıkları dikkat çekiyor.

En önemli özelliklerinden bir tanesi ise işlerine gayet önem vermesi ve çok çalışkan yapıda olmalarıdır. Vücut sağlığı açısından öğün atlamama ve düzenli yeme konusuna dikkat etmeleri gerekir. Bol mineralli ve vitaminli yiyeceklerin tüketimi gerçekleştirilerek istenen sağlıklı vücut tipi yakalanabilir.

Kereviz, lahana, incir, inek sütü, yumurta sarısı ve yağsız dana eti türünden kalsiyum fosfat barındıran yiyeceklere ağırlık verilmesi doğru olacaktır. Kesinlikle aşırı olarak şeker ve tuz tüketiminin olmaması da dikkat edilmesi gereken önemli bir unsurdur.

Kova Burcu İçin Tavsiye

Kova burcu olan bir kişi dostluk ve arkadaşlığa aşırı derecede önem veren karakteri bünyesinde barındırır. Her zaman sosyal ortamlarda bulunduğu gibi insanları rencide etmeyen yapıya sahiptir. Burçlara göre diyet hususunda ise kova burcuna özel farklı tavsiyeler yer alıyor.

Kilo alma durumuna gayet yatkın olan kova burçları, biraz da toplu bir vücut yapısına sahiplik edebiliyorlar. Kilolarını dengede tutmaları için elbette çeşitli egzersizler ve sporların yapılması şarttır. Besin konusuna bakıldığında ise kaya tuzu kullanımı ön plana çıkıyor.

Çünkü bu tuz sayesinde vücudun su miktarı dengelenebiliyor. Fosfor, magnezyum, potasyum ve kalsiyum yönünden besinler tüketme konusunda da bir hayli dikkat edilmesi gerekiyor. Greyfurt, havuç, ıspanak, nar, brokoli ve deniz ürünleri gibi besinler mutlaka kova burcu insanların sofrasında yer almalıdır.

Balık Burcu İçin Tavsiye

Zayıflatan diyet listeleri için burç özelliklerinin mutlaka eklenmesi gerekir. Bunun en önemli sebebi kişilerin burçlara göre farklı yapıda vücutlarının olmasıdır. Balık burcuna bağlı olanlar çok duygusal ve kırılgan olduklarından dolayı kendilerini yiyecekler ile rahatlatmaya çalışırlar.

Böyle bir hareket sonucunda elbette kilo ve sağlık sorunları kendisini gösterecektir. Bu burçtan olan insanlar güzel şekilde yemek yemeyi severler. Buna bağlı olmasının yanında ruhsal değişkenlikler de aynı şekilde bünyeye dokunacağından dolayı yiyeceklere dikkat edilmesi gerekiyor.

Özellikle fosfor ve demire ihtiyaç duyan yapıya sahip oldukları için dengeli beslenme alışkanlığı kazanılmalıdır. Ani kilo alıp verme durumu da göz önünde bulundurularak vücudun fit olması konusunda egzersize ve spora ağırlık verilmesi gayet önemli bir konudur.

Burçlara göre diyet açısından bakıldığında balık burcu insanları için baklagiller, sebze, elma, peynir ürünler, kuru fasulye ve üzüm ön plana çıkan yiyeceklerdir. Ancak tuzlu yiyecekler ile birlikte yağlı olan yiyeceklerden kesinlikle uzak durulması gerekiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER