Büyük Zafer'in 97'nci yıl dönümü

SAMSUN (AA) - Samsun'un Kavak, Bafra, Havza, Vezirköprü ilçelerinde 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü, törenlerle kutlandı.Atatürk Meydanı'nda düzenlenen törende Kaymakam Vekili İbrahim Engin Şenay ve Belediye...

Büyük Zafer'in 97'nci yıl dönümü

SAMSUN (AA) - Samsun'un Kavak, Bafra, Havza, Vezirköprü ilçelerinde 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü, törenlerle kutlandı.

Atatürk Meydanı'nda düzenlenen törende Kaymakam Vekili İbrahim Engin Şenay ve Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu'nun Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

İlçe Jandarma Komutanlığından Uzman Çavuş Ali Araç, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Öğrencilerin şiir okuması ve konuşmaların ardından tören, kaymakamlıkta tebriklerin kabulüyle sona erdi.

- Bafra

15 Temmuz Şehitler Meydanı'ndaki törende Atatürk Anıtı'na Kaymakam Cevdet Ertürkmen ve Belediye Başkanı Hamit Kılıç tarafından çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Kaymakam Ertürkmen, anıt şeref defterini imzaladı.

- Havza

Havza'da kutlamalar, Havza Kaymakamlığı makamında Kaymakam Metin Yılmaz, Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Bahadır Çay, Jandarma Yüzbaşı Alpaslan Bostancı'nın tebrikleri kabulüyle başladı.

Daha sonra Mehmetçik Meydanı'nda Kaymakam Yılmaz ve Belediye Başkanı Özdemir, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Çay tarafından günün anlamı ile ilgili konuşma yapıldı. Öğrenciler tarafından okunan şiirlerin ardından program son buldu.

- Vezirköprü

Kaymakamlık makamında İl Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü'nün tebrikleri kabulüyle başlayan tören, daha sonra Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla devam etti.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı, Astsubay Çavuş Furkan Demirci yaptı.

Fazıl Ahmet Paşa Ortaokulu öğrencisi Dilara Nur Koçak'ın "Akdeniz'e Doğru" adlı şiiri okumasıyla kutlama programı son buldu.

Törene Üçüncü, Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Vezirköprü Cumhuriyet Başsavcı Vekili Kadir Göktaş, İlçe Jandarma Karakol Komutanı Teğmen Ramazan Parlak, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Başkomiser Mehmet Karademir, kurum ve kuruluşların müdürleri, siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER